Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 22-02-2020 11:59

Gölbaşı’nda ‘Kütüphane Sohbetleri’ devam ediyor

Gölbaşı’nda Park Eymir Toplu Konut alanı içerisinde bulunan Fuat Sezgin Aile Yaşam Merkezindeki Halis Bozkurt Kütüphanesinde ‘Kütüphane sohbetleri’ gerçekleştirildi.

Gölbaşı’nda ‘Kütüphane Sohbetleri’ devam ediyor

Gölbaşı’nda Park Eymir Toplu Konut alanı içerisinde bulunan Fuat Sezgin Aile Yaşam Merkezindeki Halis Bozkurt Kütüphanesinde ‘Kütüphane sohbetleri’ gerçekleştirildi.

Kütüphane sohbetlerinde Sanatçı Hasan Sağındık, "30. Sanat yılında Hasan Sağındık ve müziği" konulu sohbet gerçekleştirildi.

Sanatçı Hasan Sağındık, katılımcılara sanatının 30 yılında yaşadıkları ve müziklerinde etkilendi konular hakkında bilgi verdi. Sağındık, müzik hayatına başlamasındaki en önemli faktörün de şiir olduğu söyledi.

Sağındık “ Bu vatan için yapabileceğim, milletimiz ve geleneklerimiz için yapmam gereken her şeyi yapmaya çalıştım. Balkanlardan, Doğu Türkistan’a ,Kafkaslardan, Afrika’ya, Erzincan depremini dahi konu edinmişim” dedi.

Hasan Sağındık, eserlerinde  Türk ve  İslam dünyasında yaşanan olaylara değindiğini de belirtti.

Yeni albüm hazırlığında olduğunu belirten Sağındık, yeni albümün çok kısa süre içinde yayınlayacağını söyledi.

Ardından program soru, cevap bölümüyle son buldu.

Programın sonunda  Gölbaşı Eski Belediye Başkanı Fatih Duruay, konuk Sanatçı Hasan Sağındık’a kitap hediye ederken,  Anadolu Eksen Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (ANADOLU-SEN) Başkanı Mustafa Güçlü ise sevgi çiçeği tablosu hediye etti.

Halis Bozkurt Kütüphanesinde gerçekleştirilen Kütüphane sohbetleri ’ne Kütüphaneler Ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Gölbaşı Eski Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Hasan Celal Güzel İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Özbey Uçak, MHP Meclis üyesi Savaş Mülazımoglu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü, Anadolu Eksen Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (ANADOLU-SEN) Başkanı Mustafa Güçlü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA