Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 20-02-2020 10:24

Gölbaşı Eninde Sonunda İYİ Olacak

İYİ PARTİ Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk ile özel röportaj

Gölbaşı Eninde Sonunda İYİ Olacak

İYİ PARTİ Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk ile özel röportaj

KONGRE 29 ŞUBAT’TA

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk, ilçe başkanı olduktan sonra ilk kez gazetemize röportaj verdi.

 İşte Öztürk ile yapmış olduğumuz özel röportaj:

Önce kongreyle başlayalım. Tarih belirlendi mi?

Evet, belirlendi. Biliyorsunuz biz İYİ Parti olarak demokrasiyi içselleştirmiş bir partiyiz. Bu minvalde öncelikle Aralık 2019'da delege seçimlerini gerçekleştirdik. Oldukça demokratik olgunlukla gerçekleşen delege seçimlerinden sonra, Genel Merkezimizin öngördüğü üzere 29 Şubat 2020 Cumartesi günü İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı Kongremizi gerçekleştireceğiz.

Yeniden aday olacak mısınız?

Bunu sizin aracılığınızla Gölbaşı halkına duyurmak isterim ki, kaldığımız yerden devam etmek için “adayım.” Bizler kimselerin cesaret edemediği dönemlerde taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk. Bu ülke için, Gölbaşımız için hayallerimiz var, yapacaklarımız var. Bu dönemde de delegemiz takdir ederse Gölbaşı İlçe Başkanlığı görevine talip olduğumu bildirmek isterim.

2019 yılı içerisinde, özellikle seçimden bugüne kadar, neler yaptı İYİ Parti Gölbaşı Teşkilatı?

 Bildiğiniz gibi 31 Mart Seçimlerinde elimizden gelen gayreti gösterdik. Millet İttifakı adayımız Mansur Yavaş ile Ankara Büyükşehir belediyesini kazandık. O günden bugün e özellikle Genel Merkezimizin “üye kampanyasına” büyük bir gayretle destek verdik. Gölbaşı halkı da teveccüh gösterdi ve Gölbaşı İYİ Parti üye sayısı önceki sayıların çok çok üzerine çıktı. Bu başarı, Teşkilat Başkanımız ve Ankara Milletvekilimiz Sayın Koray Aydın Bey tarafından da takdir buldu ve bunu defaatle bizlere ve kamuoyuna deklare etti. Üye kampanyasının yanında Gölbaşı belediyesi meclis üyelerimiz ile birlikte senkronize bir şekilde Gölbaşı’nın sorunlarına eğildik. Belediye meclisine halkımızın menfaati ve refahı için önergeler sunduk. Partili ayrımı yapmadan halkımızın menfaatine olan kararlara destek verdik, halkı gözetmeyen, vatandaşımıza dokunmayacak, onları rahatlatmayacak kararlara grup olarak karşı çıktık. Meclis üyesi ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Gölbaşı’nda kimin cenazesi olduysa katıldık, üzüntülerini paylaştık. Kimin düğünü varsa katıldık, sevinçlerine ortak olduk. Çünkü biz vatandaşımız ile her daim birlikte olmayı görev edindik. Bundan sonra da böyle olacak. Tüm bunların yanı sıra Genel Başkanımızın Salı günleri gerçekleşen grup toplantılarına kalabalık gruplarla iştirak ettik, Genel Merkezimizin, Ankara İl Başkanlığımızın ve Büyükşehir Belediyemizin organize ettiği konferans, eğitim, çalıştay ve etkinliklere katıldık. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a Gölbaşımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim. Yine en önemli etkinliklerimizden birisi olarak, Teşkilat Başkanımız Sayın Koray Aydın’ın, İl Başkanımız Sayın Yetkin Öztürk’ün ve Ankara milletvekillerimizin de katıldığı, Gölbaşı genelinde geniş katılımlı üye katılım ve rozet takma töreni düzenledik. Bu anlamda destek veren tüm üyelerimize ve organizasyonda kusursuz işleyiş sergileyen Gençlik Kollarımıza bir kez daha şükranlarımı sunarım. Birinci yılını doldurmak üzere.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mansur Yavaş'ı, çalışmaları bazında değerlendirebilir misiniz? Ve tabii Gölbaşı özelinde..

Millet İttifakı adayımız ve toplumda da geniş bir kesim tarafından özellikle belediyeciliği konusunda takdir toplayan Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ve ekibi ile sürekli temas halindeyiz. Yine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Gölbaşı’ndaki birimleri olan Aski ve Fen İşleri ile de sürekli irtibattayız. Köyler de dahil olmak üzere vatandaşın nerede bir sorunu varsa yardımcı olmak elimizden geleni yapıyoruz. Oy versin vermesin Gölbaşı’nda oturan her vatandaş bizim kardeşimizdir. Kendilerine kapımız sonuna kadar açık. Her konunda bizimle irtibata geçebilirler. Gücümüz doğrultusunda hem Büyükşehir hem de Gölbaşı Belediyesi hizmetleri konusunda kendilerine yardımcı olmaktan imtina etmeyeceğimizin bilinmesini isterim.

Geleceğe yönelik hedefleriniz neler?

Biz, yetiştiğimiz kültür itibariyle idealist bir gelenekten geliyoruz. Biz bu ülkeyi çok seviyoruz. Biz bu ülkeyi karşılıksız seviyoruz. En temelde hedefimiz, huzurlu, mutlu, refah içinde yaşayan bir toplum inşaa etmek. Bu hedefimize ise ulaşmanın ilk yolunun Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’yi Cumhurbaşkanı seçmekle gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bununla birlikte İYİ’lerin yönettiği bir hükümet bir diğer hedefimizdir. Gölbaşı için ise söyleyeceğim tek şey Gölbaşı eninde sonunda İYİ olacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA