Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 17-02-2020 12:13

Mamak’ta “Felsefe Kavramı Üzerine” konferans

Mamak’ta “Felsefe Kavramı Üzerine” konferans

Mamak’ta “Felsefe Kavramı Üzerine” konferans

Her hafta sonu Musiki Muallim Mektebi’nin kapılarını farklı konu ve konuklara açan Mamak Belediyesi tarafından kültürel etkinlikler kapsamında eğitici konferanslar serisi devam ediyor.

Bu kapsamda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Muhammed Enes Kala “Felsefe Kavramı Üzerine” konulu konferans verdi.

Mamaklıların ilgi gösterdiği konferansta Kala, “Felsefe Nedir?, Ne değildir?, Felsefi olan, Felsefi Olmayan, Felsefe bir işe yarar mı? gibi başlıklar hakkında bilgiler verdi.

 İki haftada bir on hafta boyunca sürecek konferanslar, “Varlık Felsefesi, Bilgi Felsefesi, Bilim Felsefesi, Din Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Siyaset Felsefesi, Sanat Felsefesi, Dil Felsefesi, Eğitim Felsefesi gibi başlıklarla devam edecek.

En değerli yatırım insana yapılan yatırım

En değerli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna dikkat çeken Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” düsturundan hareketle, Mamaklılar için sosyal, kültürel ve eğitici çalışmaların her hafta aralıksız devam edeceğini kaydetti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA