Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-02-2020 12:47   Güncelleme : 15-02-2020 18:52

-Gölbaşı Belediyesi İncek Ek Hizmet Binası açıldı

Gölbaşı Belediyesi, vatandaşların daha kolay hizmet alabilmeleri için İncek Ek Hizmet Binası hizmete açıldı.

-Gölbaşı Belediyesi İncek Ek Hizmet Binası açıldı

Gölbaşı Belediyesi, merkeze uzak olan İncek, Kızılcaşar,Tulumtaş ve Taşpınar bölgelerindeki vatandaşların belediyedeki resmi işlemlerini daha kolay ve hızlı yapabilmeleri için  İncek Ek Hizmet Binası açtı.

İncek Ek Hizmet Binası açılış törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İncek Ek Hizmet Binasında Zabıta Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Emlak Şefliği, Ruhsat Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü gibi belediye hizmet birimleri yer alıyor.

Bunun yanı sıra İncek Ek Hizmet Binasında yer alacak olan Nüfus Şefliği'nde doğum tescil işlemleri, kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaport başvuru işlemleri ile yerleşim yeri adres değişiklik işlemleri yapılacak, vatandaşlar tarafından talep edilen nüfus kayıt örnekleri ile yerleşim yeri talep belgeleri düzenlenerek verilecek.

Törende bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, İncek ek hizmet binasının açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Karakaya “Ben 2019 yılının Gölbaşı Belediyesi için bir derlenme toparlanma yılı olmasını bekliyordum ama bu derlenme ve toparlanmayı çok daha önceden bitirdiler ve 2020 yılına daha girmeden atılıma başladılar. Başkanın burada ifade ettiği hizmetler, yapılanlar ve yapılacak olanları dikkate aldığımızda 2020 yılı Gölbaşı Belediyesi için bir proje ve atılım yılı olacaktır. Başta belediye başkanı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Seçim döneminde İncek’te yaptığımız toplantılarda İnceklilere şu sözü vermiştik. Hizmeti ayağınıza getireceğiz. Bugün itibari ile vermiş olduğumuz sözü yerine getirmiş olduk. Bu binada İncek’e, Gölbaşı ve Ankaramıza hayırlı hizmetler yapılmasını diliyorum” dedi.

İncek ek hizmet binasının hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise “İncek bölgesinde oturan bütün vatandaşlarımızın bizim sevgilimiz olduğunu düşünerek 14 Şubat'ta hizmet binamızı açtık. Özellikle bugünü ben seçtim. Çünkü buradaki insanlar da bizim insanımız. Gölbaşı ile tamamen bağları kopmuş bir durumdaydılar. Hizmet almak için her gün Gölbaşı’na inmeleri gerekiyordu. Bu bölgenin ulaşım sorunu da var. Vatandaşlarımız artık daha rahat edecek. Ek hizmet binası bizim verdiğimiz sözlerin içinde vardı. Bugün sözümüzü tuttuk. Ek hizmet binamızın ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gölbaşı Belediyesi’nde yapılan tüm hizmetlerin İncek ek hizmet binasında da bulunacağını ve bölgedeki vatandaşların da bu hizmetlerden yararlanacağını kaydeden Başkan Şimşek “Yakında da hizmet binamızın yan tarafına veterinerlik kliniğini getireceğiz. Planlarımızı yaptık. İnşallah yakında hizmete açacağız” dedi.

Yapılan hizmetin önemine değinen İncek, Kızılcaşar, Taşpınar ve Tulumtaş mahalle muhtarları, İncek bölgesinin Gölbaşı’na bağlı olduğunu gösteren çok önemli bir adımın atıldığını dile getirerek, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e teşekkür ettiler.

Gölbaşı Belediyesi İncek ek hizmet binası 14 Şubat Sevgililer Günü’nde açıldı. Sevgililer günü olması dolayısıyla Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek eşi Yeşim Şimşek ile açılış töreni sonrasında eşinin 14 Şubat Sevgililer Gününü kutladı.

Açılış töreni sonrasında Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ile birlikte İncek Ek Hizmet binasında çalışacak olan belediye personeline teşekkür ederek,iyi çalışmalar diledi.

en sonunda ise Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ek hizmet binasında ilk hizmeti vererek, vatandaşlara gölbaşı belediyesi imar planları hakkında bilgi verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA