Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 06-02-2020 11:13   Güncelleme : 06-02-2020 11:22

Gölbaşı’nda ‘Gölbaşı Kent Çiftliği’ projesinin tanıtımı yapıldı

Gölbaşı Belediyesi tarafından hazırlanman ve Ankara Kalkınma Ajansı’nca 2019 yılı fizibilite destek programı kapsamında desteklenen ‘Gölbaşı Kent Çiftliği’ projesinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gölbaşı’nda ‘Gölbaşı Kent Çiftliği’ projesinin tanıtımı yapıldı

Gölbaşı’nda ‘Gölbaşı Kent Çiftliği’ projesinin tanıtımı yapıldı

Gölbaşı Belediyesi tarafından hazırlanman ve Ankara Kalkınma Ajansı’nca 2019 yılı fizibilite destek programı kapsamında desteklenen ‘Gölbaşı Kent Çiftliği’ projesinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yapılan ‘Gölbaşı Kent Çiftliği Fiziki ve Kurumsal Altyapısının Oluşturulması Projesi’ tanıtım toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve eşi Yeşim Şimşek, MHP İlçe Başkanı Serdar Tekin, belediye meclis üyeleri, Ankara Kalkınma Ajansı yetkilileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gölbaşı Kent Çiftliği projesinin faaliyete geçmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

SÖZLER YERİNE GETİRİLİYOR

Seçim sürecinde verilen sözlerin ve planlanan projelerin hayata geçirilmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Yardımcısı Karakaya “Siyasetçi olarak belediyeyi nasıl yönettiğiniz bizi hiç ilgilendirmiyor. Ama bizi ilgilendiren bir şey var. O da seçim sürecinde milletin karşısına, Gölbaşılının karşısına çıkıp oy isterken verdiğimiz sözler var. Anlattığınız projeler var. Bizi ilgilendiren tarafı budur. Yani bu projeleri ve sözleri yerine getirmek zorundayız. Allah’a şükür ki bugün bunların yerine getirilmekte olduğunu görüyoruz.” dedi.

GÖLBAŞI’NA KİMLİK KAZANDIRACAK

Kent Çiftliği projesinin Gölbaşı'na bir kimlik belirleme ve ilçeyi hem taşra hem metropol ilçe olarak konumlandırma yolunda önemli bir adım olduğunu belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, “Köy üretimin olduğu yerdi. Köy doğrudan bize üretimi çağrıştırıyordu. Mahalle ise sanayide çalışanların ikamet ettikleri ve daha çok tüketilen yerlerdi. İşte bir yere kimliğini nasıl verirseniz gelişimi de ona göre olur. Gölbaşı’nı nereye konumlandırmamız gerekiyordu. Bizim Gölbaşı’nı tam bir metropol olarak değil, taşrapol kimliği ile birleştirerek, bir kimlik ortaya koymamız gerekiyordu. Bu proje böyle bir düşünce ürünüdür. Yanı rastgele yapılan bir proje değildir.” ifadelerini kullandı .

ÖNEMLİ OLAN GÖLBAŞILININ REFAHI

Asıl amacın Gölbaşılının refahı olduğunu ifade eden Karakaya, “Bizim siyasetçi olarak istediğimiz, verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesidir. Gölbaşı’nın refahını sağlamaktır. Küresel ekonomik yapı içerisinde ülkeler küresel üretimden daha fazla pay alarak kendi insanlarını refaha kavuşturmak için uğraşıyorlarsa, aynı model Gölbaşı olarak metropolden üretilen katma değerden biraz daha fazla kendi ilçemize nasıl aktarabiliriz onun derdindeyiz. Bu kentte yaşayan insanları, yaşadıkları kentle nasıl buluşturabiliriz, bunun derdindeyiz.” dedi.

PROJE DÖNEMİ BAŞLADI

Tanıtımı yapılan Gölbaşı Kent Çiftliği projesi hakkında da açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya “Gölbaşı’nı konumlandırma ve katma değer oluşturma anlamında önemli bir projedir. Bu projeyle ilgili yapılmak istenen, markalaşma, üretim bunların ticari bir katma değere dönüşmesi ve bu katma değerin doğrudan doğruya Gölbaşılılar arasında paylaşılacak olması. Hep şikayet ettiğimiz şey, metropolden biz hakkımızı alamıyoruz. Külfetine katlanıyoruz ama nimetinden istifade edemiyoruz. Bu serzenişimizi Gölbaşı Belediye yönetimi sonlandıracaklar ve Gölbaşı için çalışmalar hızlı bir şekilde devam edecek. İlk bir yıl çok önemliydi. Yeni yönetim planlamalar elbette zaman alacak. Ama bir yılın sonuna yaklaşırken projelerin hızla başlaması gerekiyor diyorduk. Sayın başkan da sözlerini tuttu. Proje dönemi başladı. Bütçe önemliydi. Anladığım kadarıyla bütçede önemli bir düzelme olmuş. Bütçede düzelme olmuşsa bundan sonra projeler de yoğun bir şekilde devam edecektir.” diye konuştu.

GÖLBAŞI ANKARA’NIN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise Gölbaşı’nı hak ettiği noktaya getirmek için var güçleri ile çalıştıklarını ifade ederek, “Gerek ön çalışmalarımızı yaparken gerekse vizyon belgemizi ortaya koyarken yol göstericiliğini esirgemeyen Genel Başkan Yardımcımız ve Ankara Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Mevlüt Karakaya hocamıza, teşekkürü bir borç biliyorum. Üretken belediyecilik, birlikte yönetim ve bütüncül yaklaşım başlıklarında toplanan bu anlayışımız 100. Yılın Model Kenti Gölbaşı hedefine yürümemizde de en önemli yol göstericimiz olmaktadır. Vatan sevgisi ile yoğrulmuş millete hizmet anlayışımızla, Gölbaşı’nda kurulmuş kentsel altyapıyı Cumhuriyet’in 100. Yılına yaklaşırken çok büyük adımların temellerini atacağız. 2019-2024 dönemini, Gölbaşı potansiyellerinin harekete geçtiği, Gölbaşı’nın Ankara içindeki işlevlerinin taçlandığı bir döneme dönüştürmek için çalışıyoruz. Gölbaşı’nın sahip olduğu tüm potansiyellerin farkında olarak, Ankara’nın cazibe merkezi ve model kenti haline getirmek arzusuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

PROJE GÖLBAŞI’NA YENİ BİR ÇEHRE KAZANDIRACAK

Gölbaşı Kent Çiftliği Projesinin “100. Yılın Model Kenti Gölbaşı” vizyonuna önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise “İlçe turizmine katkı sağlamasını, alternatif rekreasyon alanları sunmasını, Gölbaşı’na yeni bir çehre kazandırmasını, yıl boyu aktif şekilde kullanılarak Gölbaşı’nın kültürel faaliyetlerine katkı sağlamasını, tarımsal üretimi Ankara halkı ile buluşturmasını; sosyal, ekonomik ve eğitsel hizmetler barındırmasını, engelli vatandaşlarımızın sosyal ve ekonomik yaşama dahil olmasına katkı sağlamasını, çocuklarımızın eğlence, dinlence ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayan bir alan sunmasını, genç arkadaşlar için toplumsal bütünleşme, sosyalleşme ve ekonomide yer alma fırsatı sunulmasını hedefliyoruz.” diye konuştu.

Gölbaşı Kent Çiftliği Fiziki ve Kurumsal Altyapısının Oluşturulması Projesi tanıtım sunumunu Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Murat Ilıkan yaptı.

Kent Çiftliği projesinin yapılış amacını açıklayan Murat Ilıkan, projenin Gölbaşı ilçesinin gelişimine birden çok açıdan destek verme amacıyla hazırlandığını söyledi.

Ilıkan “Yalnızca tarım turizmini canlandırmak değil, kırsal üretimin katma değerini yükseltmek ve böylelikle kırsal kalkınmanın güçlendirilmesi birincil hedef olarak benimsemektedir. Gölbaşı Kent Çiftliği'ni gelecekte uygulayacağımız diğer projelerimiz için bir zemin oluşturma aracı konumunda değerlendirmek gerekir. Gölbaşı Kent Çiftliği'ne kırla kenti buluşturmak, kırsaldaki mevcut üretimin tüketici ile buluşmasında köprü görevi görmek üzere bir misyon yüklenmiştir” dedi.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
167. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA