Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 04-02-2020 17:07   Güncelleme : 07-02-2020 14:56

Mecliste 'sosyal denge tazminatı' tartışması

Gölbaşı Belediye Meclisi Şubat Ayı ikinci oturumu gerçekleşti.

Mecliste 'sosyal denge tazminatı' tartışması

Gölbaşı Belediye Meclisi Şubat ayı ikinci oturumu yapıldı

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşen meclis, bir önceki toplantı tutanak özetinin okunmasının ardından gündem maddeleri ile devam etti.

Toplantıda gündem memurlara ödenen 'sosyal denge tazminatı' konusu oldu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Karaaslan ve CHP Meclis Üyesi Ercan Şimşek arasında geçen diyaloglar da meclisin gündemi oldu.

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Karaaslan, meclis tarafından daha önce Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e verilmiş olan yetki ile memurlara sosyal denge tazminatının yüzde 40’lardan yukarı çıkarılmasını istedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise belediyenin içinde bulunduğu ekonomik durum neticesinde bunun uygun olmadığını söyledi.

Şimşek “Sosyal denge tazminatını Ankara genelinde 25 ilçeden 3’ünde ödemektedir. Bunlardan biri de Gölbaşı’dır. Daha önceden yüzde yüz ödeniyordu. Bana kalsa Gölbaşı Belediyesi'nin borçları ödenene kadar 'sosyal denge tazminatı' ödemeyecektim. Ama gene yüzde 40 ödedik” dedi.

Kimsenin hakkını kimseye yedirmeyeceğini söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Ben risk alıyorum. Bir çok konuda risk aldım, almaya da devam edeceğim” dedi.

CHP Meclis Üyesi Ercan Şimşek ise “Bu aldıkları veya alacakları memurların haklarıdır. Bir takım ekonomik tedbirler alınacak ise en son sırada gelecek olan memur ve işçi emekçileridir” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise bunun hak olmadığını belirterek “Memurlarımız da bunu bilsin, bize oy vermiş olsun vermemiş olsun. Benim kabulümdür. Yetki de bende, belki de bunu vermeyeceğim. Bu konuda politika da yapabilirsiniz. Ama ben adaletli olmaya çalışıyorum. Burada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var” dedi.

BORÇLAR TEK BANKADA TOPLANACAK

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek belediyenin tüm borçlarını tek bir bankada toplamaya çalıştıklarını belirtti.

Şimşek “Belediyenin tüm borçlarının tek bir bankada toplanmayı hedefliyorum. 3 tane devlet bankası var, bu bankalar ile görüşme halindeyiz. Bir tane bankaya toplarsak, iki yıl ödemesiz.. 6 ayda bir ödemeli ve sıfır faizli bir sistemin peşindeyiz. Bunu yaparsak 2021 yılında yapacağımız bütçede faizimiz belki de hiç olmayacak” diye konuştu.

İşte haberin videosu

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA