Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 31-01-2020 14:07   Güncelleme : 31-01-2020 14:23

Mogan Gölü etrafında ki yürüyüş yolu projesinin temel atma töreni

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası ve Gölbaşı Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan Mogan Gölü 1. Etap Kıyı Bandı Rehabilitasyon ve Rekreasyon Alanı Çevre Düzenlemesi projesinin temel atma töreni gerçekleşti.

Mogan Gölü etrafında ki yürüyüş yolu projesinin temel atma töreni

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası ve Gölbaşı Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan Mogan Gölü 1. Etap Kıyı Bandı Rehabilitasyon ve Rekreasyon Alanı Çevre Düzenlemesi projesinin temel atma töreni gerçekleşti.

Mogan gölünün etrafındaki rekreasyon alanı düzenlemesi çalışmasının temel atma töreni  Vilayetler Evi karşısı Atatürk Sahil Yolu başlangıç noktasında gerçekleşti.

Temel atma törenine , Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, MHP İlçe Başkanı Serdar Tekin, Gölbaşı Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Osman Karaaslan, Gölbaşı Belediye Meclisi MHP  Grup Başkanvekili  Nevzat Dulkadir, Gölbaşı Eski Belediye Başkanı Müntaz Sarıtaş,Gölbaşı’nın tanınmış işadamlarından Kronos Otel'in sahibi Orhan Sarıtaş, Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri  ve çok sayıda davetli katıldı.

Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’ndan Vilayetler evine kadar  yapılacak olan kıyı düzenlemesi kapsamında, doğal güzellik korunarak, yürüyüş, bisiklet, koşu yolları, iskeleler, oturma dinlenme birimleri, çocuk oyun alanları yapılarak yeni bir rekreasyon alanı oluşturulacak.

Temel atma töreninde bir konuşma gerçekleştiren Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, projenin Gölbaşı ve Ankara’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şimşek, “ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İlbank Genel Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesinin girişimleri ile Mogan Gölü etrafında yapılacak olan  yürüyüş ve bisiklet yolu çalışmasının birinci etap başlangıcı için toplanmış bulunmaktayız.  Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DOĞA DOSTU BİR PROJE

Proje hakkında da bilgi veren başkan şimşek , “ Doğa dostu bir proje, 15 adet atıl çöp kutusunun bulunduğu, oturma alanların olduğu, beş adet bisiklet parkı, engelliler için akülü araç jarz istasyonları, engelli çocuklara yönelik oyun alanları, iki adet yönlendirme tabelası ve dört adet bilgilendirme tablosu, 3 adet çeşme, yürüyüş ve koşu yolu, 3 adet balıkçı iskelesi  ve kamera sistemi ile izlenecek bir park olacak inşallah. Mogan Gülünün etrafının tamamının yürüyüş ve bisiklet yolu olarak düzenlenecek. 30 km yakın bir alan olacak, Mogan’dan, Millet Bahçesine, oradan Eymir gölüne oradan da Kanal Ankara Projesine bağlanacak bir projedir.”  İfadelerini kullandı.

Başkan Şimşek Gölbaşı’nda ki çalışmaları hakkında bilgi verdi

Yapacakları çalışmalar ile Gölbaşı’nı dört, beş yılda çok farklı bir ilçe olacağını vurgulayan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Gölbaşı’na tramvayı getireceğiz. Projemizi gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir’e yazılarımızı yazdık. Büyükşehir’ den olumlu yazı gelirse tramvayı başlatıyoruz. Spor toto ile ilgili çalışmalarımız başlıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gölbaşı’nı yakından takip ediyor ve çok büyük destekleri oldu. 8 tane halı saha, 15 tane basketbol sahası, kapalı spor salonunun bakımı, bilardo salonu ve atış poligonu, dünya bilardo şampiyonası Gölbaşı’nda yapılacak, Atış Poligonu dünya stantlarında olacak. Gençlik merkezi yapılacak, 7/24 saat açık kütüphane devreye girecek. Kent çiftliği projesi bitti. Önümüzde ki hafta sunumunu yapacağız. Akıllı şehir projemiz var. Bugün yaptığımız projede bu kapsamda hazırlandı. 2020 Gölbaşı’nda projelerin başladığı yıl olacak”

AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan ise projenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, Projenin Gölbaşı ve Ankaralı vatandaşların nefes alabileceği bir yer olacağını belirtti.

Konuşmaların ardından kesilen kurban ile temel atma töreni gerçekleşti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA