Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-01-2020 10:22

Gölbaşı Belediye personellerinden örnek davranış

Elâzığ ve Malatya'da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için başlatılan "Elazığ ve Malatya için Gölbaşı tek yürek" kampanyasına Gölbaşılı vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Gölbaşı Belediye personellerinden örnek davranış

Elâzığ ve Malatya'da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için başlatılan  "Elazığ ve Malatya için Gölbaşı tek yürek" kampanyasına Gölbaşılı vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Vatandaşlar, evlerinden topladıkları battaniye, yatak, kıyafet, gıda malzemesi, elektrikli ısıtıcı gibi bir çok ihtiyaç malzemesini Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’ndaki yardım toplama merkezine teslim etti.

Toplanan yardımlar Gölbaşı Belediyesi işçileri tarafından tırlara yüklendi.  Mesailerini tamamlamalarına rağmen çalışmaya devam eden işçileri gören Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, işçilere fazla mesai ücreti ödenmesi talimatını verdi.

İşçiler, Başkan Şimşek’e teşekkür ederek böyle bir durumda fazla mesai alamayacaklarını ifade ettiler.  İşçiler,Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için  gönüllü olarak çalışacaklarını bildirdiler.

BAŞKAN ŞİMŞEK: ‘MESAİ ARKADAŞLARIMLA GURUR DUYUYORUM’

İşçileri bu anlamlı davranışlarından dolayı  tebrik eden Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “İşte biz böyle bir aziz milletin evlatlarıyız. İşçilerimiz hak etmelerine rağmen fazla mesai ücreti istemediler ve gönüllü olarak çalışmak istediler. Böyle mesai arkadaşlarımız olduğu için gurur duyuyorum” dedi.

Fazla mesai almayı kabul etmeyen Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçisi Uğur Yiğit, Elazığ’da depremzedeler zor durumda olduğunu ve taşıma işini gönüllü olarak yaptıklarını belirtti.

“NEFSİME AĞIR GELİRDİ”

Gölbaşı Belediyesi personeli Ergin Berktaş ise  “Tüm Gölbaşı tek yürek olmuş, depremzedeler için yardım yaparken, bizler de insani olarak bizlere düşen görevi yerine getirdik. Böyle bir durumda fazla mesai almak nefsime ağır gelirdi. Biz bize yakışanı yaptık” dedi.

Fuat Öztürk ise yaşanan depremde bir çok kişinin hayatını kaybettiğini, bir çok vatandaşın da yaralandığını ifade ederek “Gönüllü olarak çalıştık ve gecenin sonunda yardım tırları bölgeye hareket ettiğinde mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA