Advert
Bala
Giriş Tarihi : 28-01-2020 14:56

Bala’da Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere yardım

Elâzığ ve Malatya'da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası düzenlendi.

Bala’da Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere yardım

Bala’da Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere yardım 


Elâzığ ve Malatya'da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası  düzenlendi.


Bala Kaymakamlığı ve Bala Belediyesi tarafından, başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdi. Kısa sürede toplanan 1 tır yardım malzemesi  Elazığ ve Malatya’ya doğru yola çıktı. Tırın içinde battaniye, ısıtıcı kıyafet ve gıda malzemesi yer aldı.


Bala Kaymakamlığı önündeki uğurlama töreninde konuşan Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran “Elazığ ve Malatya'daki depremde ciğerimiz yandı milletimizin başı sağ olsun. Gönül isterdi ki orada olalım bizde Bala’da Belediye, Kaymakamlık ve vatandaşlar olarak  azda olsa çorbada tuzumuz olsun istedik. Onların acılarına dertlerine bir nebze yardımcı olmak istedik. Bir günde başlattığımız kampanyada bir tır dolusu yardım topladık. Tır’ımız birazdan Elazığ’a  doğru hareket edecek. Bu milletimizin böyle durumlarda ne kadar birbirine bağlı olduğunun göstergesidir. Rabbim bizlere böyle acılar bir daha yaşatmasın , Elazığ ve Malatya'ya tüm Bala’lı hemşerilerimizin geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. 


Konuşmanın ardından yardım tır’ı Elazığ ve Malatya’ya doğru yola çıktı. Bala Kaymakamlığı önündeki uğurlama törenine Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran’ın yanı sıra Bala Kaymakamı Yusuf Turhan’da katıldı

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA