Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-01-2020 18:53   Güncelleme : 19-01-2020 18:57

Başkan Şimşek’in 9 ayını, en yakınındaki isim anlattı

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in 31 Mart 2019 tarihinden buyana 9 aylık çalışma sürecini en yakınındaki isim olan Özel Kalem Müdürü Osman Bostanoğlu anlattı. Bostanoğlu, seçim gününden bugüne kadar yapılan görüşmeler, ziyaretler, toplantılar hakkında bilgi verdi.

Başkan Şimşek’in 9 ayını, en yakınındaki isim anlattı

Başkan Şimşek’in 9 ayını, en yakınındaki isim anlattı

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in 31 Mart 2019 tarihinden buyana 9 aylık çalışma sürecini en yakınındaki isim olan Özel Kalem Müdürü Osman Bostanoğlu anlattı. Bostanoğlu, seçim gününden bugüne kadar yapılan görüşmeler, ziyaretler, toplantılar hakkında bilgi verdi.

Şeffaf belediyeciliğe bir örnek teşkil edecek biçimde Başkan Şimşek’in 2019 yılına ait vatandaşlarla yaptığı görüşmelere dair istatistikleri paylaşan Özel Kalem Müdürü Osman Bostanoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“2019 yılında 3 Nisan - 12 Aralık tarihleri arasında 309 kişi randevu alarak Belediye Başkanımız Ramazan Şimşek’le görüştü. Bin 476 kişi randevusuz gelerek başkanımız ile görüştü. Heyet olarak gelen 56 ayrı sivil toplum kuruluşu ve temsilcileri ile görüşüldü. Başkanımız sekretaryadan dışarıya bağlanılan 2 bin 505, dışarıdan sekreteryaya başlanan 3 bin 500 telefon görüşmesi yaptı.”

Bakanlıklara yapılan ziyaretler ve diğer görüşmeler hakkında da bilgi veren Bostanoğlu şöyle konuştu:

“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile 2 defa tebrik ve teşekkür içerikli görüşmeler yapıldı. İlçenin eğitimle ilgili sorunları aktarıldı. Yine Başkanımız Ramazan Şimşek tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Örencik Mahallesi imarı, 74 parsel imarı, Gölbaşı 1/5000 Planı ve diğer çevre konularıyla birlikte Mogan Gölü Temizliği ile birlikte ilçeye yapılacak yatırımlar hakkında görüşüldü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ziyaret edildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşülerek ilçeye yapılacak kültür projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüldü ve ilçemize yapılacak sağlık kurumları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu, Başkanımız Ramazan Şimşek sağlık alanında Gölbaşı’nın problemlerini bakanımıza ilettiler.”

Bostanoğlu farklı periyotlarla yapılan ziyaretlerde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de görüşüldüğüne dikkat çekti.

En çok Mogan Gölü ve Konya yolu için bakanlıkların kapısı çalındı

En çok Mogan Gölü ve Konya yolu için bakanlıkların kapısının çalındığını vurgulayan Gölbaşı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Osman Bostanoğlu, Mogan Gölü temizliği için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve daire başkanlıkları, Konya Yolu altgeçit projesinin tamamlanması adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve daire başkanlıkları ile görüşüldüğünü kaydetti. Gölbaşı Belediyesi’nin Sağlık Bakanlığı’yla da sürekli bir koordinasyon halinde olduğunu ifade eden Bostanoğlu, 200 yataklı devlet hastanesinin tamamlanması için Başkan Şimşek’in girişimlerinin devam ettiğini söyledi.

Fiziki yapıyla ilgili çalışmaların haricinde Başkan Şimşek’in vatandaşların iyi ve kötü günlerinde de yanlarında bulunmaya gayret gösterdiğini belirten Özel Kalem Müdürü Osman Bostanoğlu, Şimşek’in 9 aylık süreçte 45 nikah kıydığını, 40 ayrı mahalle ziyareti gerçekleştirdiğini, 175 düğüne ve 193 farklı sivil toplum kuruluşu toplantısına katılım sağladığını aktardı.

Diğer taraftan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de ziyaret ederek, 2019 yılı içerisinde iki defa çalışmalar ve gelişmeler hakkında rapor veren Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in bu ziyaretleri de biliniyor.

Özel Kalem Müdürü Osman Bostanoğlu, sosyal belediyeciliğin gereğini her ortamda gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirterek, “Başkanımız Ramazan Şimşek’in aralıksız devam eden faaliyetlerine ayak uydurmaya çalışıyoruz. Geçmişten beri alışkın olduğum için çok fazla zorluk çekmiyorum ama çalışmalarımızı genel anlamda yoğun bir tempoyla sürdürüyoruz. Başkanımızın göreve ilk geldiği gün söylediği bir söz vardı. ‘Gölbaşı için yeni bir hikâye yazmaya geldik’ demişti. Bu doğrultuda gece gündüz çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA