Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 13-01-2020 17:30

Cemil Yıldırım arsasını okul yapımı için hazineye bağışladı

Gölbaşı’nın iş adamlarından ve hayırseverlerinden olan Cemil Yıldırım, okul yapımı için arsa hibe etti.

Cemil Yıldırım arsasını okul yapımı için hazineye bağışladı

Daha önce Ankara Valiliği’nde bağışladığı arsada okul yapılmasını öngören protokolü imzalayan hayırsever iş adamı Cemil Yıldırım, Gölbaşı Tapu Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle arsasını okul yapılmak üzere hazineye bağışladı.

"Eğitime %100 Destek Projesi" kapsamında Hayırsever Cemil Yıldırım’ın bağışladığı arsa, Gölbaşı Tapu Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle resmen hazineye devredildi.

Törene Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Tapu ve Kadastro Müdürü Hüseyin Tellioğlu, hazine yetkilileri, hayırsever işadamı Cemil Yıldırım ve  KAI Federasyonu Başkanı Erdoğan Yıldırım katıldı.

İmzalar atılmadan önce konuşan Cemil Yıldırım “Amacımız sadece geleceğimiz olan çocuklarımızın okumalarını sağlamak. Bu konuda herkesin elinden geldiği kadar destek olmalarını istiyor ve tüm iş adamlarının bu konuda yeterli duyarlılığı göstermelerini istiyorum. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise “Bağışlanan bu arsa ile Gölbaşımız yeni bir eğitim yuvasına sahip olacak. Belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa hemen halledip bir an önce yapılmasını sağlayacağız” dedi.

Hayırsever işadamı Cemil Yıldırım'ın katkılarıyla yapılması planlanan Bilim ve Sanat Merkezi’nin 2021 yılında başlanması ve 2022 yılında hizmete sunulması planlanıyor.

Yapılacak olan Bilim ve Sanat Merkezi’nde, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki özel (üstün) yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla çeşitli eğitimler verilecek.

Hayırsever işadamı Cemil Yıldırım daha önce de arsa tahsisi ve yaptığı bağışlarla kendi adını taşıyan bir ortaokulun yapılmasına katkıda bulunmuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA