Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-01-2020 12:22

Gölbaşı’nda İstihdam garantili meslek liseleri açılacak

Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan TTanrıverdi, ilçede istihdam garantili, "Taş İşletmeciliği Okulu" ve "Veteriner Teknisyenliği Meslek Lisesi" açılacağını bildirdi.

Gölbaşı’nda İstihdam garantili meslek liseleri açılacak

Gölbaşı Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısı yapıldı.

Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi  başkanlığında yapılan Gölbaşı Belediye Meclisinin ocak ayı olağan toplantısında Gölbaşı’nda açılacak olan İstihdam garantili meslek liseleri hakkında bilgi verildi.

Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan TTanrıverdi, ilçede istihdam garantili, "Taş İşletmeciliği Okulu" ve "Veteriner Teknisyenliği Meslek Lisesi" açılacağını bildirdi.

Gölbaşı  Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan ve Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, öncülüğünde Gölbaşı  Kaymakamlığında bir toplantı gerçekleştiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi “ İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Taş İşletmeciliği ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Ziraat Odası Başkanlığının katıldığı bir toplantı yaptık. Ondan sonra bir aylık bir çalışma gerçekleştirerek, dosyalar hazırlandı. Bu dosyalar Gölbaşı  Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan ve Belediye Başkanı Ramazan Şimşek tarafından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a götürüldü” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan destek aldıklarını belirten Tanrıverdi; “ İlk etapta liselerde örgün eğitim olarak 4 yıllık bir eğitim alınacak. Eğitimini sonunda ihtiyaç duyulan aranan elamanlar 100'e yakın taşın işletmeciliğinin burada olmasından dolayı Gölbaşı’na katma değer sağlayacaktır. Veteriner Teknisyenliği bölümü Türkiye’de şuanda dört tana var. Beşincisi Gölbaşı’nda açılacak. Veteriner Teknisyenliği gerçekten sektörün ihtiyacı olan bir bölümdür. Yine dört yıllık eğitim alınacaklar.”

Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi ,İstihdam garantili Taş İşletmeciliği Okulu ve Veteriner Teknisyenliği Meslek Lisesi  eğitimlerinin gelecek eğitim öğretim yılında başlayacağını söyledi.

Tanrıverdi son olarak önümüzde ki yıllarda Taş İşletmeciliği Okulu'nun Osmanlı mimarisine uygun olarak yapılacağını ifade etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA