Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-01-2020 13:27   Güncelleme : 16-01-2020 17:52

Başkan şimşek “Gölbaşı’na TramvayGetireceğiz”

Gölbaşı belediye meclis ocak ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti. Meclis başkanlık yazıların ve önergelerin okunmasının ardından gündem dışı konuşmalarla devam etti. 

Başkan şimşek “Gölbaşı’na TramvayGetireceğiz”

Başkan şimşek “Gölbaşı’na TramvayGetireceğiz”

Gölbaşı belediye meclis ocak ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.


Meclis başkanlık yazıların ve önergelerin okunmasının ardından gündem dışı konuşmalarla devam etti. Gündem dışı konuşmaların ardından söz alan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Demokratik bir ortam oluşturarak meclisten tam destek aldı.


MECLİSE DESTEK TEŞEKKÜRÜ  


“8 ay önce vatandaşlarımızın oyları ile biz belediye başkanı olduk sizde meclis üyesi oldunuz. Verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. 8 ay içerisinde yapmış olduğumuz toplantılarda destek verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi daim etsin inşallah. Bir çok ilçede meclis kararı hep oy çokluğuyla geçiyor. Çok şükür ki bizim meclisimizde 2 tane oy çokluğu oldu bu güne kadar diğerleri hepsi oy birliği ile geçti”    


74 PARSELİ ÇÖZECEĞİZ


 “Çok şükür 8 ayda çok  işe imza attık. Bunlardan bir tanesi 74 parsel meselesidir. 74 parsel yıllardır Gölbaşı’nın kanayan yarasıdır. Burada hissedarlar var. Yüzde doksanı bitmiş 30 kişinin işi kalmış, bir çok kişiye ulaştık. Son safhaya geldik. Biraz sabretmemiz gerekiyor. Maalesef gölbaşı2nda rant yüksek olduğu için herkes bir yerden bir şeyler çıkartıyor. Engelliyorlar. Ama biz sonuna yaklaştık. Bundan kimsenin şüphesi olmasını biz bu sorunu çözeceğiz”

 
ÖRENCİK İMAR PLANINDA SIKINTI YOK 


“Örencik imarı bitti. 13 tane itiraz oldu. İtirazların cevaplarını yazdık. Bakanlıkta imzalanır gelir herkes ruhsatını alır. Hatta biz müttehitler derneği başkanı ile toplantı yaptık. Dedik ki yılbaşından önce söyleyin herkes başvursun ve faydalansınlar diye. Örencik imar planında hiçbir sıkıntı yok” 


KONYA YOLU BU SENE BİTECEK 


“Konya yolu yüzde 67 oranında tamamlandı. Şuanda hem kış sezonu hem de ödenek sıkıntısından dolayı durdu.  Biz gerekli yerlere müracaatlarımızı yaptık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda şunu söyleyebilirim biz bunu bu sene bitireceğiz” 

59 milyon borç ödedik 8 ayda

“Burası bir kamu kuruluşu ve bu kamu kuruluşunda ise herkesin hakkı ve hukukun olduğu bir yerdir. Belediye hizmet yapacak ise ne ile yapacak vergi gelirleri ve arsa satışı olmadan bir şey yapma ihtimali var mi ? yok. Gelir gelmez biz dedik ki ne kadar vergi alacağımız var onu bir çıkartın. Baktığımızda alacağımızın çok olduğunu gördük ve hemen bir çalışma yaptık. 8 ayda 60 milyon vergi geliri tahsis ettik. Bu büyük bir başarıydı. Biz bunu yaparken biz belediye başkanına bunun için mi oy verdik diye vatandaş serzenişte bulundu. Bu önemli değildi. Önemli olan hizmet etmekti. 59 milyonda borç ödedik 8 ayda” 

GÖLBAŞI BAŞKENT’TE BAŞKA KENT OLACAK


“Gölbaşı gerçekten başka bir kent olacaktır. Projelerimizin hepsinin tarihlerini belirledik.  Projelerimiz bittikçe sizinle paylaşacağız. Mesela Tulumtaş mağarası protokolü yaptık. Kent çiftliği projesini imzaladık. Göl kenarında ki yürüyüş yolları projesi gölün etrafının tamamı bisiklet ve yürüyüş yolu olacak. 2020 ve 2021 yılında Gölbaşı’nı tanıyamayacaksınız.  Gölbaşı bu meclisi farklı anacak. Bunda iddialıyız” 

“Gölbaşı’na Tramvay Getireceğiz”


“Şuana kadar bir çok belediye başkanı ve başkan adayı bu konuda vaat vermiştir. Allah razı olsun onlarda Gölbaşı’na hizmet ettiler. Ama biz bu konuda iddialıyız tramvay Gölbaşı’na getireceğiz. Tramvay o kadar büyük bir yatırım istemiyor. Biz iki tane kültür merkezi yapmazsak tramvay yapıyoruz. Bu hayal değil gerçek. Yapacağız. ”  Başkan Şimşek bunlarla birlikte yeni imar alanları ve kent meydanı projesinin çalışmalarının da devam ettiğini söyledi. 


GÖLBAŞI’NI TANITACAK ADIMLAR ATIYORUZ 


“Bilardo Federasyon Başkanı ile görüşüyoruz. Avrupa Bilardo Şampiyonası Gölbaşı’nda yapılacak birde Türkiye Bilardo Şampiyonası burada oynanacak. Bunların hepsi Gölbaşı’nın tanıtılması içindir.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA