Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-01-2020 13:06   Güncelleme : 07-01-2020 13:56

Ercan Şimşek 'Balayı dönemi bitti'

Gölbaşı belediye meclis ocak ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Ercan Şimşek 'Balayı dönemi  bitti'

Ercan Şimşek “ Balayı dönemi  bitti” 


Gölbaşı belediye meclis ocak ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.


Meclis başkanlık yazıların ve önergelerin okunmasının ardından gündem dışı konuşmalarla devam etti. Mecliste gündem dışı söz olan CHP Meclis Üyesi Ercan Şimşek yeni yılın tüm Türkiye ve Gölbaşı’na hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, geçtiğimiz günlerde Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Oğuz Kağan Tanrıverdi’yi tebrik etti.  2019 yılının Gölbaşı için tatmin edici olmadığını belirten Şimşek  “ Gölbaşı daha fazlasını hak ediyor. Gölbaşı’nda projelerin yeteri kadar yapılmamasını ağır bir şekilde eleştirme sekte,  dillendirmemiz gerekiyor. Önümüzdeki yıl yapılması gerekenleri yapılması için ve Gölbaşı’nın çözülmesi gereken temel sorunların çözülmesi için bu konuların konuşulması gerekiyor. Örnek olarak 74 parsel sorunu, Konya yolu çalışmaların tekrardan yavaşlaması ve Gölbaşı’nda yeni imar alanların açılması gibi önemli sorunlar var. Ben şunu söylemek istiyorum. Balayı dönemi  bitti. Bundan sonra çok daha aktif çözümler bekliyorum” dedi. Bütçeler yapılırken Gölbaşı’na 40 milyon liranın ayrılması o paranın kasada hazır olduğu anlamına gelmediğini vurgulayan  CHP Gölbaşı ve Büyükşehir belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek “Sayın belediye başkanımızda ekonomiyi yöneten bir belediye başkanı olarak bunu çok iyi biliyor. Gölbaşı’na 40 milyon lira ayrılması büyükşehir belediyesinin ve meclisinin Gölbaşı’na verdiği önemi gösterir.  Biz burada hiç kimsenin Gölbaşı’na hizmet gelmesin diye bir mücadele verdiğini idea etmiyoruz. Ona kamuoyu karar versin biz olanı ortaya koyuyoruz. Belediyelerin 200 milyon veya 8 milyar bütçesi varsa bu para o yılın başında kasada yoktur. O para gelen gelirler ve çekilen kredilerle tamamlanır.”  Şimşek son olarak şunları söyledi;  “Başkan orada projeyi ortaya koyarak borçlanma yetkisi istiyor. İşin acı tarafı bu arkadaşlar. Karambole bir borçlanma yetkisi verilmiyor. Pazarlıklar yapılıyor. Deniliyor ki tamam biz size bu parayı veririz ama bu parayı eski müteahhitlerin alacaklarını ödemek şartı ile veririz. Madem dediği gibide bu pazarlıklar neden yapılıyor”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA