Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-01-2020 13:02   Güncelleme : 07-01-2020 13:56

Osman Karaaslan 'Hiçbirimiz Gölbaşı’na yapılacak hizmete engel olmaz, olamaz'

Gölbaşı belediye meclis ocak ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Osman Karaaslan 'Hiçbirimiz Gölbaşı’na yapılacak hizmete engel olmaz, olamaz'

Osman Karaaslan “Hiçbirimiz Gölbaşı’na yapılacak hizmete engel olmaz, olamaz”


Gölbaşı belediye meclis ocak ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.


Meclis başkanlık yazıların ve önergelerin okunmasının ardından gündem dışı konuşmalarla devam etti.  Mecliste gündem dışı söz olan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclis Grub Başkanvekili Osman Karaaslan yeni yılın tüm Türkiye ve Gölbaşı’na hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, geçtiğimiz günlerde Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Oğuz Kağan Tanrıverdi’yi tebrik etti.  Mecliste gündem ASKİ Genel Müdürlüğü’nce borçlanma yoluyla 350 milyon TL kredi kullanımına ilişkin oylama oldu. 
 

AK PARTİ HER ZAMAN VATANDAŞ ODAKLI ÇALIŞMIŞTIR


AK PARTİ ve MHP grubu olarak özellikle Gölbaşı’na yapılacak bütün hizmetleri kabul ettiklerini ve Gölbaşı’na daha fazla hizmet yapılması için Büyükşehir Meclisinde mücadele ettiklerini vurgulayan Karaaslan “ Kulaktan duyma sözlere itibar edilmemesini gerekir. Hiçbirimiz Gölbaşı’na yapılacak hizmete engel olmaz, olamaz. Bizler Gölbaşılıyız ben kendi grubum adına söylüyorum. Ak Parti daima vatandaş odaklı çalışmıştır”  


SU HATTININ YENİLENMESİ 2018 YILINDA PLANLANLANMIŞTI
Konunun  yanlış bilgilendirmeden dolayı yanlış algılandığını belirten Karaaslan “  2017 ve 2018  yılı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde gündemine gelen ve 2018 yılı meclis kararı ile Ankara, Mamak, Altındağ, Çankaya, Gölbaşı su iletim hattı stratejik planlamaya alınmıştı” dedi.

 
ASKİ’YE BORÇLANMA YETKİSİ VERİLMİŞTİ ZATEN 
ASKİ’nin 2020 yılına kadar hiçbir zaman borçlanarak yatırım yapma yoluna gitmediğini vurgulayan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclis Grub Başkanvekili Osman Karaaslan “ Ankara Büyükşehir Belediyesinin 7 milyar 155 milyon bütçesi var. Bunu 3 milyar 452 milyon TL’si ASKİ’ye ayrılmış bir bütçedir. Tabi bunu içinde kalemler var personelden tutun yatırımlara kadar, gelir olarak ta yapılan cetvellerde 2 milyar 950 milyon TL’lik bir gelir öngörülmüş ve bütçenin tamamlanması için ASKİ’YE  472 milyon borçlanma öngörüsü mecliste kabul edilmişti. Yanı ASKİ istediği zaman bu teklifi meclise getirir ve bu borçlanma yetkisi verilir” 


BİZ HİZMET DÜŞMANI DEĞİLİZ
EGO’nun 300 yeni otobüs alımı için Ankara Büyükşehir Meclisinde 60 milyon Euro borçlanma yetkisinin oy birliği ile verildiğine dikkat çeken Karaaslan “ 60 Milyon Euro Türk parasına çevirdiğin zaman yaklaşık 40 Milyar TL şimdi biz burada neyden bahsediyoruz. 350 milyonluk kredi borç verilmemişte Gölbaşı, Polatlı hatları yapılmayacakmış. 60 milyon Euro’yu AK Parti ve MHP grubu olarak veriyoruz ama 350 milyon TL’yi nedense vermiyoruz. Biz gölbaşı ve gelen hizmet düşmanı mıyız. Böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz.” 


Hizmetlerin takipçisi olacağız


AK Parti Gölbaşı Belediye Meclis Grub Başkanvekili Osman Karaaslan, ASKİ bütçesinden Gölbaşı Belediyesine  2020 yılında 40 milyon TL’lik bir kaynak ayrıldığını söyledi.  Karaaslan “ Gölbaşı 2020 yılından ASKİ’den 40 milyon TL’lik yatırım alacak ve bu yatırımlarında bizler AK Parti grubu olarak takipçisi olacağız. Büyükşehir Belediyesi’nin Gölbaşı’na yapacağı hizmetlerin takipçisi olacağız. Gölbaşı’li vatandaşlarımızın ASKİ’ye yıllık kazandırdığı parada 60 milyon TL’dir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA