Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-01-2020 12:57   Güncelleme : 07-01-2020 13:57

Kürşad Koçak 'Kar eden bir kurumun borçlanmasını doğru bulmuyoruz'

Gölbaşı belediye meclis ocak ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Kürşad Koçak 'Kar eden bir kurumun borçlanmasını doğru bulmuyoruz'

Kürşat Koçak “Kar eden bir kurumun borçlanmasını doğru bulmuyoruz”


Gölbaşı belediye meclis ocak ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.


Meclis başkanlık yazıların ve önergelerin okunmasının ardından gündem dışı konuşmalarla devam etti.  Mecliste gündem dışı söz olan MHP Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Kürşat Koçak geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ile CHP ilçe başkanı seçilen  Engin Eren’i  tebrik etti.  Mecliste gündem ASKİ Genel Müdürlüğü’nce borçlanma yoluyla 350 milyon TL kredi kullanımına ilişkin oylama oldu. 
Oylama ile ilgili açıklamalarda bulunan Koçak, Cumhur İttifakının  hizmete engel olmadığını vurgulayarak  “Evet Cumhur İttifakı ASKİ’nin 350 milyon TL borçlanarak vatandaşın sırtına bu kadar büyük bir yükün yüklenmesine ret oyu vermiştir. Ama cumhur ittifakı meclis üyeleri bu borçlanmaya hayır oyu vererek hizmete engel olmamıştır. Bu hizmeti doğru ödenekle Ankara halkını daha fazla borç yükü altında bırakmayarak yapılabileceğini söylemiştir. ASKİ kar eden bir kurumdur. Kar eden bir kurumun borçlanma ile hizmet yapmasını doğru bulmuyoruz”  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş’ın tanıtım ve temsil bütçesinin 50 milyon olduğunu belirterek “Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş’ın kendini tanıtması için 50 milyon TL ayıracağına Gölbaşı’nın su hatları yenilenebilir diye düşünüyorum. Bunu doğru bulmuyorum”  MHP Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Kürşat Koçak son olarak Gölbaşı’ndan büyükşehir giden hiçbir meclis üyesinin hizmete engel olmak için gitmediklerini ifade ederek, aksine yapılan her türlü hizmetin destekçisi olduklarını vurguladı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA