Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-12-2019 15:01

İbrahim Karaca “Partililerimiz CHP’nin meclis listesini kabullenemediler ”

CHP Gölbaşı İlçe Kongresi'nde başkanlığa Engin Eren seçildi.

İbrahim Karaca “Partililerimiz CHP’nin meclis listesini kabullenemediler ”

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde  yapılan Kongreye CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Milletvekilleri  Ali Haydar Hakverdi, Yıldırım Kaya, Tekin Bingöl, Gamze Taşçıer, Aylin Nazlıaka, Necati Yılmaz, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Yalçınkaya, Eski Belediye Başkanı Erdal Eren, CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

Eski başkan İbrahim Karaca’nın aday olmadığı seçimde, Engin Eren, Nuriye Atabey ve Ergül Koyuncu başkanlık için aday oldu.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve ekibi de kongreye gelerek, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kongrede 195 delegeden 184 delege oy kullandı .

Seçimde Nuriye atabey 69, Ergül Koyuncu 33 oy alırken, Engin Eren 81 oyla CHP Gölbaşı İlçe Başkanı seçildi.

Eski başkan İbrahim Karaca kongrede bir konuşma yaparak kendisine ve yönetimine yönelik eleştirilere cevap verdi

Karaca “ Bilindiği üzerine Millet İttifakı açıklandıktan sonra Mahmut Aksoy Millet İttifakının adayı yapıldı. İttifakta Gölbaşı’nın İyi Partiye verileceği tarafımıza sorulmadı. Mücadelede verdik Genel Merkez nezdinde ama sonuç alamadık. Netice itibari ile genel merkezin kararını reddetmek olmazdı. Bizde bu doğrultuda çalışmamıza devam ettik. Kaldı ki belediye başkanı seçimi ayrı bir seçimdir. Meclis listesi seçimi ayrı bir seçimdir. Millet ittifakında Belediye Başkanlığının İyi Partiye verilmesini kabul eden partililerimiz Cumhuriyet Halk Partisinin meclis üyesi listesini yapmasını kabul edemediler”

Ercan Şimşek’in Gölbaşı’nda CHP’nin dört değil beş Meclis Üyesi var beni yok sayamazsınız eleştirilerine de cevap veren Karaca “ Seçim sonuçlarında dört tane meclis üyesi seçilmiştir. Ercan bey daha sonra üye olarak Cumhuriyet Halk Partisine katılmıştır. Burada yanlış yönlendirme yoktur. 31 mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi dört tane meclis üyesi çıkarmıştır. Seçim sonucu budur arkadaşlar”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA