Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-12-2019 14:59

Ercan Şimşek “Bu hesap kapanmamıştır”

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapılan CHP Gölbaşı İlçe Kongresinde yeşil, sarı ve mavi listeyle seçime gidildi.

Ercan Şimşek “Bu hesap kapanmamıştır”

Kongreye CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Yıldırım Kaya, Tekin Bingöl, Gamze Taşçıer, Aylin Nazlıaka, Necati Yılmaz, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Yalçınkaya, Eski Belediye Başkanı Erdal Eren, CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

Eski başkan İbrahim Karaca’nın aday olmadığı seçimde, Engin Eren, Nuriye Atabey ve Ergül Koyuncu başkanlık için aday oldu.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve ekibi de kongreye gelerek, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kongrede 195 delegeden 184 delege oy kullandı .

Seçimde Nuriye Atabey 69, Ergül Koyuncu 33 oy alırken, Engin Eren 81 oyla CHP Gölbaşı İlçe Başkanı seçildi.

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren CHP Gölbaşı Belediye Meclisi ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek, CHP İlçe Yönetiminin kendisine karşı olan tavrını eleştirdi.

Bu tür davranışların CHP’ye zarar verdiğini vurgulayan Şimşek “Meclis üyeleri arasında ayrım yapan bir ilçe örgütü ile karşı karşıyayız. Beş tane meclis üyesi var iken, dört tane meclis üyesi varmış gibi davranan yani beni yok sayan bir ilçe örgütü ile karşı karşıyayız. Biraz önce üst düzey yöneticilerimiz birlik ve beraberlikten bahsetti. Onlar bahsederken öncesinde böyle bir resmi toplantıda, arkadaşlar kongreden bahsediyorum. Bu çocuk oyuncağı mı, faaliyet raporunda dört tane meclis üyemiz var diyorlar. İlçe başkanı dört tane meclis üyemiz var diyor. Ben de buradan haykırıyorum, arkadaşlar Gölbaşı’nda beş tane meclis üyemiz var. Bu kayıtlıdır. Nasıl bunu yok sayarlar. Genel merkezin üye yaptığı Ercan Şimşek’i nasıl meclis üyesi saymazlar. Bu kongreye, Gölbaşı’na ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin itibarına hakarettir. Benim itibarımın zedelemeye çalışılması önemli değil ama bu ayrımcılık Gölbaşı’nda Cumhuriyet Halk Partisi'ne itibar kaybettiriyor” dedi.

31 mart yerel seçimleriyle ilgili de bir açıklamaya yapan Şimşek “Ne yazık ki 31 mart yerel seçimi öncesinde ittifak kapsamında Gölbaşı’nın İyi Parti’ye bırakılmasına engel olunamadı ilçe örgütü tarafından. Ben bunu kendimize mal ediyorum. Ben o dönemde hiçbir kademede yer almıyordum. Gölbaşı’nın bırakılması beni üzmüştür. Tamam Genel Merkezimizin de kararıdır ama bu ilçe örgütünün başarısızlığıdır. İttifak kuruldu. Ondan sonra meclis için ittifak listesi oluşturuldu. Fakat son gün CHP İlçe Örgütü tarafından bence genel merkezi de yanlış yönlendirerek Gölbaşı’nda ikinci bir liste çıkarıldı. Bu ne yazık ki Millet İttifakının adayının seçimleri kaybetmesindeki en önemli etken olmuştur. Bunun hesabı hangi kademede olursa olsun verilmesi gerekir. Daha bu hesap kapanmamıştır. Çok önemli bir etkendir seçimlerin kaybedilmesinde” ifadelerini kullandı.

Şimşek son olarak “Biz üyeler olarak hiç kimsenin ayırt edilmediği, herkesi sürece dahil eden bir ilçe başkanı ve yönetimi istiyoruz. Üyelerini dışlayan bir ilçe yönetimi istemiyoruz. Tüm üyeleri, delegeleri tek bir yumruk halinde iktidara karşı örgütleyecek, muhalefet ettirecek bir ilçe başkanı istiyoruz” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA