Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-12-2019 11:21

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Engin Eren

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Engin Eren

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Engin Eren

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde  yapılan kongrede yeşil, sarı ve mavi  listeyle seçime gidildi.

Kongreye CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Yıldırım Kaya, Tekin Bingöl, Gamze Taşçıer, Aylin Nazlıaka, Necati Yılmaz, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Yalçınkaya, Eski Belediye Başkanı Erdal Eren, CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

Eski başkan İbrahim Karaca’nın aday olmadığı seçimde, Engin Eren, Nuriye Atabey ve Ergül Koyuncu başkanlık için aday oldu.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve ekibi de kongreye gelerek, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kongrede bir açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener “ Buraya 18. Kongremizi yapmaya geldik. Şimdiye kadar bütün kongrelerimiz iktidar yoluna çıkan CHP’nin iktidar yürüyüşüne uygun, seviyeli birlik ve bütünlük içinde geçti.  Gölbaşı’nda da kongrenin birlik ve beraberlik içerisinde, partimize güç katacak şekilde geçeceğine inanıyorum” dedi.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener son olarak kongrede aday olan Engin Eren, Nuriye Atabey, Ergül Koyuncu’ya başarılar diledi.

Kongrede 195 delegeden 184 delege oy kullandı .

Seçimde Nuriye atabey 69, Ergül Koyuncu 33 oy alırken, Engin Eren 81 oyla CHP Gölbaşı İlçe Başkanı seçildi.

Yeni Başkan Engin Eren’in kongrede ki konuşması

“40 yıl gibi uzun bir zaman geçmesine rağmen başlangıçta ihtilalin acımasız baskısı, daha sonraki yıllarda sol anlayışın kendi yaptığı hatalardan dolayı şu zamana kadar o eski gücüne ulaşamamıştır. Bu hatalardan en önemlisi solun tedavi edilemez hastalığı ve devam eden kendi içindeki ayrışmalar ve kavgalardır. Türkiye genelinde solun kendi içindeki ayrışmaları ve kavgaları gibi Gölbaşı’nda da anlaşılmaz bir biçimde, parti içi kavgalar ve ayrışmalar bir türlü son bulmamıştır. Gölbaşı’nda nitelik olarak güçlü bir durumda bulunan sol gücüyle ve enerjisiyle dışa açılıp nicelik olarak gücünü daha da büyütmesi gerekirken, kendi içindeki bu kavgalardan ve ayrışmalardan dolayı bu zamana kadar bir türlü olması gereken yere ulaşamamıştır.

Ben ve birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımın öncelikli hedefi; çok gereksiz hiçbir anlamı olmayan bu ayrışmalara, kavgalara son vererek tüm enerjimizi partili arkadaşlarımızla birlikte hep beraber partimizin nitelik olarak var olan gücünü nicelik olarak da güçlendirip yerelde ve genelde aydın, çağdaş, devrimci sosyal demokrat anlayışını iktidara taşımanın mücadelesini vermektir. Bu mücadele elbette kolay olmayacak. Yapacağımız ilk iş tüm partili arkadaşlarımız ve yoldaşlarımızla geçmişte var olan gereksiz ayrışmaları ve kavgaları unutup sevgiyle kucaklaşmak olacak. Siyasi mücadele inandığın bir dava için dava adamı olmakla ve kadro arkadaşlığı ile yapılır. Kadro arkadaşlığı parti binasında karşılaşmak, seçimden seçime bir araya gelmek değil hayatın her alanında her zaman birbirine sahip çıkmak ve yan yana durmaktır. Fakat gerçek hiçte böyle değil. Partimizin üyesi olan şu anda aynı çatı aldında bulunan arkadaşlarımız, yoldaşlarımız buradan ayrılınca dışarıda çoğu bir birini tanımamakta bir birine selam bile vermemektedir. Böyle bir anlayışla doğru ve güçlü bir siyasi mücadele verilemez, hiç bir yere varılamaz. Arkadaşlarımızla birlikte hep beraber bu olumsuz duruma son verilmesi için farklı bir mücadele anlayışı yaratmanın çabası içerisindeyiz. Siyaseti bireysel çıkarlar için kendimize mevki, makami rant elde etmek için değil, toplumsal çıkarı savunmak, sol, devrimci sosyal demokrat anlayışın iktidara taşınması için yapmalıyız. Cumhuriyet Halk Partililerin davası bireysel değil, toplumsal çıkarları yani halkın çıkarlarını savunmaktır.

Engin Eren’in listesi : Hande Abadan, Selçuk Acar, Nevin Arar, Yasin Çağlayan, Serkan Ulaş Dağıstan, Feramuz Demir, Neşat Demirtaş, Can Erol, Gelay İncekara, Muhip Karadağ, Doğu Birdal Kanber,Burak Kökbudak, Ramazan Sevim, Fatma Mürevvet Uğurlu, Aydanur Yazıcı, Mehmet Yılmaz

İl Delegesi listesi : Arda Acar, Bekir Demirci, Neşat Demirtaş, Bayram Duman, Bülent Elikesik, İbrahim Karaca, Zeynep Esra Özdemir, Rıza Soyulmaz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA