Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-12-2019 11:20   Güncelleme : 30-12-2019 11:23

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Ergül Koyuncu

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Ergül Koyuncu

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Ergül Koyuncu

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde  yapılan kongrede yeşil, sarı ve mavi  listeyle seçime gidildi.

Kongreye CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Yıldırım Kaya, Tekin Bingöl, Gamze Taşçıer, Aylin Nazlıaka, Necati Yılmaz, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Yalçınkaya, Eski Belediye Başkanı Erdal Eren, CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

Eski başkan İbrahim Karaca’nın aday olmadığı seçimde, Engin Eren, Nuriye Atabey ve Ergül Koyuncu başkanlık için aday oldu.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve ekibi de kongreye gelerek, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kongrede bir açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener “ Buraya 18. Kongremizi yapmaya geldik. Şimdiye kadar bütün kongrelerimiz iktidar yoluna çıkan CHP’nin iktidar yürüyüşüne uygun, seviyeli birlik ve bütünlük içinde geçti.  Gölbaşı’nda da kongrenin birlik ve beraberlik içerisinde, partimize güç katacak şekilde geçeceğine inanıyorum” dedi.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener son olarak kongrede aday olan Engin Eren, Nuriye Atabey, Ergül Koyuncu’ya başarılar diledi.

Kongrede 195 delegeden 184 delege oy kullandı .

Seçimde Nuriye atabey 69, Ergül Koyuncu 33 oy alırken, Engin Eren 81 oyla CHP Gölbaşı İlçe Başkanı seçildi.

Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen Ergül Koyuncu “ Ben kongreyi bir şölen havası içinde görüyorum. Bu kadar insanı belki ilk defa bir arada görüyoruz. Bu bir şölen havası oluyor. Bazen tansiyon yükseliyor olabiliyor ama biz bir siyasi mücadelenin içerisindeyiz bu normaldir. Biz MHP veya AK Partide değiliz ki  burada siyaset yarıştırıyoruz. Burada siyasi fikirler yarıştırıyoruz. Siyaset insanlarla yapılır. Bu bizim güzelliğimizdir. Bizler solcuyuz” dedi.

Koyuncu, ilçe başkanı seçildiğinde sol değerleri ön planda tutan bir yönetim anlayışı içerisinde olacaklarını vurgulayarak “ Sosyalizm üretimde çok önemli bir olgudur. Bu sadece söylemle olmaz bu yaşanır. İdeolojidir ve bir kuralı vardır.  Bir sınıf hareketidir.  Sermayeye karşısındır ve işçi sınıfının yayanındasındır. Bu düzende yaşayıp sömürü düzenin bütün kaynaklarını sonuna kadar yaşa sonrada gel deki ben sosyalistim dur sen sosyalist falan değilsin bu başka bir şeydir. Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı sol bir partidir.  Ülkemiz son 15-20 yıldır oluşturulan siyasal yapının oluşturduğu medyanın baskısı altındayız. Ne yazık ki biz partililer . Cumhuriyet Halk Partisinin anlamını belki unuttuk veya birazda seyrek olarak düşünüyoruz” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA