Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-12-2019 11:18

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Nuriye Atabey

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Nuriye Atabey

CHP İlçe Kongresi Yapıldı - Nuriye Atabey

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde  yapılan kongrede yeşil, sarı ve mavi  listeyle seçime gidildi.

Kongreye CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Yıldırım Kaya, Tekin Bingöl, Gamze Taşçıer, Aylin Nazlıaka, Necati Yılmaz, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Yalçınkaya, Eski Belediye Başkanı Erdal Eren, CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

Eski başkan İbrahim Karaca’nın aday olmadığı seçimde, Engin Eren, Nuriye Atabey ve Ergül Koyuncu başkanlık için aday oldu.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve ekibi de kongreye gelerek, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kongrede bir açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener “ Buraya 18. Kongremizi yapmaya geldik. Şimdiye kadar bütün kongrelerimiz iktidar yoluna çıkan CHP’nin iktidar yürüyüşüne uygun, seviyeli birlik ve bütünlük içinde geçti.  Gölbaşı’nda da kongrenin birlik ve beraberlik içerisinde, partimize güç katacak şekilde geçeceğine inanıyorum” dedi.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener son olarak kongrede aday olan Engin Eren, Nuriye Atabey, Ergül Koyuncu’ya başarılar diledi.

Kongrede 195 delegeden 184 delege oy kullandı .

Seçimde Nuriye atabey 69, Ergül Koyuncu 33 oy alırken, Engin Eren 81 oyla CHP Gölbaşı İlçe Başkanı seçildi.

Adaylarda Nuriye Atabey kongre yaptığı konuşmada “Bu kongre aydınlık ve karanlığın, iyinin ve kütünün  kongresidir. Bu kongre CHP’nin sol değerlerinin benimsemiş, devrimci bir ruhla dürüst ve şeffaf bir bicinde kalma kongresi ile mevcut MHP’li Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e veya bir başka partiye uydu yapma kongresidir. Ben her şeyi bilerek konuşuyorum. 30 yıllık gazeteciyim asla belgesiz ve kanıtsız konuşmadım. Ama bugün bu iş değişecek CHP’nin değerli delegeleri  bu işi değiştireceğinize inanıyorum” dedi.

Kongrenin kazananın CHP olacağını vurgulayan Atabey “Cumhuriyet Halk Partisine yakışan bir kongre yapmak için toplanmış bulunmaktayız. Bu gün burada asla bir kaybeden olmayacaktır. Bugün son sandık açılıp son oy sayıldığında kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Son olarak Delegelere seslenen Nuriye Atabey, “Kullanacağınız her oyun vebalı üzerinizdedir. Yüreğinizi dinleyin ve gecen kongrede olduğu gibi kendimi yine sizlere emanet ederek sözlerine son veriyorum”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA