Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-12-2019 15:48

AK Parti Gölbaşı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Gölbaşı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti Gölbaşı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Gölbaşı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı

‘Ak Parti, sınırların yeniden tasarlandığı bir zamanda tarihin akışını değiştirmeye çalışıyor’

Ak Parti Genel Başkan Danışmanı Yalçın Akdoğan, “Ak Parti varlık yokluk mücadelesinin verildiği bu kritik aşamada, birçok ülkede iç savaşların, çatışmaların yaşandığı, sınırların yeniden tasarlandığı bir zamanda tarihin akışını değiştirmeye çalışıyor.” dedi.

Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı tarafından Aralık Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Ak Parti Genel Başkan Danışmanı Yalçın Akdoğan, Ak Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan ve İlçe Başkanı Selim Akceylan’ın yanı sıra ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları başkanları, yönetim kurulu ve belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

İlçe Danışma Meclisi Toplantısı partililere hitap eden Ak Parti Genel Başkan Danışmanı Yalçın Akdoğan, Türkiye’nin tarihin yeniden yazıldığı bir dönemden geçtiğini ve bu süreçte Ak Parti’nin tarihin akışını değiştirmeye çalıştığını söyledi.

Türkiye sınırında terör koridoru oluşturulmaması adına gerçekleştirilen sınır ötesi harekâtların önemine değinen Akdoğan şöyle konuştu:

“Sınırların yeniden çizilmek istendiği, bütün dünyadaki güç dengelerinin yeniden dizayn edildiği bir süreçten geçiyoruz. Böyle bir süreçte Türk siyasetine baktığımızda bir yanda atalet var, bir yanda dinamizm var. Bir yanda içe kapanmacı bir anlayış var, diğer yanda dünyayı kucaklamaya çalışan bir anlayış var. Bu iki anlayış böyle bir tarihi dönemde Türk siyasetinde varlık gösteriyor. Ak Parti varlık yokluk mücadelesinin verildiği bu kritik aşamada, birçok ülkede iç savaşların, çatışmaların yaşandığı, sınırların yeniden tasarlandığı bir zamanda tarihin akışını değiştirmeye çalışıyor. Barış Pınarı Harekâtı bu müdahalelerden bir tanesidir. Barış Pınarı’na, bütün bu harekâtlara karşı çıktılar. Türkiye bunları yapmasaydı ne olurdu biliyor musunuz? 10-20 yıl sonra derlerdi ki sizin iktidarınız döneminde burada terör devleti kuruldu, siz suspus kaldınız. Kılınız kıpırdamadı derler, yerden yere vururlardı bizi. Biz suskun kalmadık, harekete geçtik. Bu sefer de siz niye bunu yapıyorsunuz diye yerden yere vurmaya başladılar.”

Ak Parti’nin hem Türk siyaseti hem dünya mazlumlarının geleceği açısından önemini vurgulayan Akdoğan “Yerel seçimler geçti, ‘Ak Parti içinde şunlar olacak, bunlar olacak, çatırdayacak, ekonomi çökecek’ böyle bir negatif rüzgâr üzerinden yelkenleri şişirmek isteyenler vardı. Hepsinin hevesleri kursağında kaldı. Ekonomi çökmedi, hamdolsun doludizgin devam ediyor. Türk siyasetinde Ak Parti çok önemli bir dönüşümün mimarıdır ve önümüzdeki süreçte Ak Parti’ye ve bu siyaset tarzına Türkiye’nin ne kadar ihtiyacı olduğunu iyi anlayalım. Bu kadar kritik bir aşamada cumhurbaşkanımızın liderliği, Ak Parti siyaseti sadece Türkiye’nin geleceği için değil, bölge halkları ve dünya mazlumları için kritik değerdedir.” dedi.

Delege seçimlerinde yaşanan yoğun katılımdan dolayı partililere teşekkür eden Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise Ankara teşkilatlarının tüm Türkiye’deki lokomotif teşkilatlardan biri olduğunu ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a eleştirilerde bulunan Özcan, “Bir mağdur edebiyatıyla aldılar, yürüdüler, gittiler. Şimdi bu 8-9 aylık süreçte de ‘Ak Parti ve MHP’li meclis üyeleri bana iş yaptırmıyor’ algısını kamuoyunda oluşturarak yan gelip yatma derdinde. Ama hiç kusura bakmasın, biz onu yan gelip yatırmayız. Çünkü Ankara normal bir şehir değil, burası Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti. Vatandaşımız bize dedi ki ‘yürütmeyi o yapsın ama yasamayı, denetlemeyi siz yapın, yanlış bir şey yapar bunlar, yanlışa müsaade etmeyin’. Bakıyorsunuz meclis toplantıları sanki ilk defa canlı yayın veriliyormuş gibi yayınlanıyor. Ne yazık ki bizim belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz konuşurken belediye yayınından kesiliyor, karartılıyor. İkincisi bizim meclis üyelerimiz söz almak istediği zaman söz verilmiyor. Ya da bakıyorsun diyor ki ‘seni zabıtayla attırırım’. Şimdi meclis üyesini galiba bu arkadaş işportacı zannediyor. Seni nasıl vatandaş oy verip seçtiyse aynı vatandaş oradaki meclis üyelerini de seçti. Sen oradaki meclis üyelerini saymazsan kusura bakma biz de seni hiç saymayız.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA