Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 14-12-2019 17:01   Güncelleme : 14-12-2019 17:03

MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan’ın "Biz de borçlanmaya evet diyoruz"

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, yılın son toplantısını gerçekleştirmek üzere Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplandı.

MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan’ın

MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan’ın meclis konuşması

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, yılın son toplantısını gerçekleştirmek üzere Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplandı.

Meclis toplantısında bir konuşma gerçekleştiren MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan “Ankara Belediyesi 1924 yılında kurulmuş bir belediyedir. O günden bu güne bir çok hizmet yapılmıştır. İlk kurulduğunda 20-30 bin civarı nüfusu var iken bugün 5 buçuk milyon nüfusa ulaştı. Geldiğimiz noktada 8 buçuk milyar borcu var. Geçmişimizden aldığımız bir miras, reddi mirasta yapmadık. Siz yönetime geleli 200 gün oldu. Bizden toplam istediğiniz borç bir milyar 400 milyon, yani Allah muhafaza 2 yılda biz bu 95 yıllık borç kadar, borç yaparız bu gidişle” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, Yavaş'ın tasarruf tedbirlerine ilişkin yaklaşımına saygı duyduklarını ancak tasarruftan elde edilen kaynağın da doğru kullanılmasına özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Ilıkan, "Biz o otobüslere biniyoruz, metroya da biniyoruz. Bunun acil bir ihtiyaç olduğunu kabul ediyoruz. İsterdik ki bunun sizin çalışmalarınızla, projelerinizle, programlarınızla çözelim ama madem ki bunun için illa ki borçlanmamız gerekiyor. Biz de borçlanmaya 'Evet' diyoruz" ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA