Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-12-2019 11:41

Gökhan Koçak’tan Katil Çin'e tepki

Gökhan Koçak’tan Katil Çin'e tepki

Gökhan Koçak’tan Katil Çin'e tepki

Eski AK Parti Gölbaşı Belediyesi Meclis Üyesi Gökhan Koçak, Doğu Türkistan'daki Müslümanlara karşı sistematik bir şekilde soykırım uygulayan Çin’e tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla uygulanan soykırımı lanetleyen Koçak, bütün Müslümanların bu soykırım karşısında birleşmeye ve Doğu Türkistan halkı için desteğe davet etti.

"Nerede Kardeşlerin, Cömert Nil, Yeşil Tuna” ile başladığı yazısında “Necip Türk Milleti olarak sessiz kaldığımız her zulümun mağdurlarının iki elleri Ruz-ı Mahşer'de iki yakamızda olacaktır” diyerek herkesi Doğu Türkistan halkına desteğe davet etti.

İşte Koçak’ın o paylaşımı

"NEREDE KARDEŞLERİN, CÖMERT NİL, YEŞİL TUNA”

Necip Türk Milleti olarak sessiz kaldığımız her zulümun mağdurlarının iki elleri Ruz-ı Mahşer'de iki yakamızda olacaktır. Doğu Türkistan'da asimile yapılmak istenen çocukların feryatları arş-ı ala'yı titretirken , kadınların gözyaşları sel olup Tuna Nehri'ne akarken ve erkekler çeşitli işkencelerle öldürülüp soykırım yapılıp, mübarek kanları Nil Nehri'ne karışırken hangi iman ve vicdan sahibi buna sessiz kalabilir.

Devletimiz uluslararası dengeleri gözeterek alanen destek olamıyor gibi gözükebilir, lakin elbette kadim geçmişinden gelen kızıl elma mefkuresiyle bizim göremediğimiz siyasi girişimleri ve lojistik yardımları mutlaka yapıyordur. Bir devleti ayakta tutan milletinin gelişen olaylar karşısında gösterdiği hassasiyeti ve desteğidir.

Bizler meşru zeminde bu tür olaylara karşı içeride ve dışarıda sesimizi yükseltir ve duyurursak devletimizin eli güçlenecek ve uluslararası güçlerde bunu mutlaka göz önünde bulundurarak hareket edecektir. Şimdi diyorumki toplumun önünde olan STK'ları ve diğer insani kuruluş teşkilatları neredesiniz? Üzerinize ölü toprağı mı serpildi? Sizi hangi ali menfaatler sessiz kalmaya sevketmektedir? Bundan sonra zulüm ve haksızlık karşısında kim susarsa bizlere insanlıktan, milliyetçilikten ve mukaddesatcılıktan bahsetmesin.

Biz Doğu Türkistan'ız,

Biz Filistin'iz,

Biz Balkanlar'ız,

Biz Kafkaslar'ız,

Biz Asya Müslümanlarıyız...

Hülasa-i kelam biz Türk-İslam coğrafyasının önderi ve hadimi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'yiz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA