Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 06-12-2019 18:08

Selim Akceylan “Yeniden Bu Göreve Talibim”

Selim Akceylan “Yeniden Bu Göreve Talibim”

Selim Akceylan “Yeniden Bu Göreve Talibim”

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan yaklaşan kongre öncesi kahvaltıda basın mensupları ile bir araya gelerek kongre süreci ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda İlçe Başkanı Akceylan, AK Parti Gölbaşı İlçe Kongresi’nin 1 Şubat 2020 günü yapılacağını açıklarken, yeniden göreve talip olduğunu söyledi.

 

08.12.2019 Pazar günü delege seçimlerinin yapılacağını ifade eden Akceylan, 2017 yılında göreve geldiklerini söyledi. Gölbaşı’nda AK Parti’nin üye sayısının 20 bin olduğunu sözlerine ekleyerek tüm üyelerin delege seçimlerinde oy kullanacağını ifade etti.

 

Bilgilendirme toplantısına; AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan’ın yanı sıra AK Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri, basın mensupları ve partililer katıldı.

 

“GÖLBAŞI’NDA YÜZDE 55’İN ÜZERİNDE BİR OY ALDIK”

AK Parti’nin başarı ve hizmet dolu 18 yılı geride bırakıldığının altını çizen Akceylan “24 Haziran seçimi farklılıklar içeriyordu. MHP ile ittifak yaparak 24 Haziran seçimlerine girdik ve bu ittifakla Gölbaşı’nda yüzde 55’in üzerinde bir oy aldık. AK Parti hiç bir zaman millet desteğini kaybetmedi.

 

“AK PARTİ MİLLET DESTEĞİNİ KAYBETMEDİ”

AK Parti Hedefi insan olan, kaynağı insan olan, amacı insan olan ve insanın merkeze alan bir siyasi partidir” ifadelerini kullanan Akceylan; “Bizlerde Gölbaşı İlçe Başkanlığı olarak siyasi hareketimizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Göreve geldikten sonra 24 Haziran seçimlerini oluşturduğumuz kadro ile birlikte geçirdik. Bu seçim bir önce ki dönem seçimlerine göre çok farklılıklar içeriyordu. Türkiye tarihinde bir ilk olarak ittifaklar süreci başladı. Bizler de MHP ile Cumhur İttifakı olarak seçime girdik. Onca seçime rağmen AK Parti hiçbir zaman millet desteğini kaybetmedi. 2023 yılına kadar seçimsiz bir dönem geçireceğiz. Bu süre içinde de Cumhurbaşkanımız ve yerel yönetimler iş üretme, istihdam üretme, proje üretme, alt yapı hazırlama gibi güzel bir zaman aralığı.

 

“TEŞKİLAT OLARAK RESMİN BÜYÜĞÜNE BAKTIK”

İttifak kapsamında Gölbaşı MHP’ye bırakıldı. O dönem motivasyon olarak zordu ama biz teşkilat olarak resmin büyüğüne baktık. Biz sorgulama yapmadan kendi adayımızmış gibi çalıştık. Diğer yerel seçimlerde ve genel seçimlerde nasıl çalıştıysak öyle çalıştık. 10’ yakın seçim bürosu açtık. Her seçim bürosunun açılışı miting havasında gerçekleşti. Köy köy mahalle mahalle seçmenimizin kapısını gezdik. Cumhurbaşkanımızın da katıldığı miting Gölbaşı tarihinin en kalabalık mitingi oldu. Ve çok güzel bir oy oranı ile yerelde Cumhur İttifakı olarak seçimi kazandık.

 

“2023’E KADAR SEÇİM YOK”

2023 yılına kadar seçim olmadığını ve bunun hem Türkiye hem de Gölbaşı için fırsat olduğunu dile getiren Akceylan “Bu süreç iş, istihdam ve proje yaratmak için güzel bir süre. Kongre vesilesiyle de teşkilatlarımız yenilenmiş olacak. 2023- 2024’teki seçimlere de bu kadrolar girecek.

 

“MOGAN GÖLÜ TEMİZLENECEK”

Bunları sürekli konuşuyoruz ama hastanemiz inşallah birkaç ay içerisinde açılacak. Mogan Gölü temizliği %70 oranında tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ödenek çıkardığı takdirde temizlik devam edecek. Temizlik kışın değil de bahar zamanlarında başlayacak. Mogan Gölü’nün çevresinin rekrasyon alanının yapılması 29’unda ihale edildi şimdi ihale sonuçları bekleniyor. Sonuçlandığında 2021 yılı içerisinde başlanıp yine aynı yıl içinde Sahil Parkı ve Vilayetler evinin ilk etapları tamamlanmış olacak. Millet Bahçesi de yeşil bir alan oluşturulması adına yine güzel bir adım. Bunlar tabii ki hükümet destekli hizmetler.

 

“KONYA YOLU 7-8 AYA BİTECEK”

Konya Yolu’nun yapımında esnaf sıkıntı çekiyor. Şuanda yolun %60’lık kısmı tamamlanmış durumda. 7-8 ay içerisinde tamamlanması bekleniyor. Ödenek ile ilgili sıkıntılar vardı. Ona yavaş yavaş aşılıyor. Bu yaz bitmeden yol tamamen açılmış olacak. Gölbaşı ticari ve sosyal anlamda çok farklı noktaya gelecek. Yıllarca konuşulan Gölbaşı bölünmüşlüğü sorunu ortadan kalkacak. Esnaf daha rahat edecek.

 

“BELEDİYE BAŞKANI’YLA UYUMLU ÇALIŞIYORUZ”

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’le uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ve herhangi bir sorunun bulunmadığına özellikle dikkat çeken Selim Akceylan “Biz Belediye Başkanımız Ramazan Şimşek’in olumlu yaptığı her işi sonuna kadar destekleyeceğiz. İlerleyen zamanlarda belediyemiz güzel ve olumlu işler yapacaktır. İttifakla ilgili hiç bir sıkıntımız yok. Belediye Başkanımızla sürekli istişare içerisindeyiz” dedi.

İttifakla ilgili sorunlar olduğuna yönelik iddialara da yanıt veren Akceylan “Ak Parti’de MHP’de çok geniş bir kadroya sahip. Her siyasi partide eleştirenler ve farklı düşünenler olabilir. Ama biz resmin büyüğüne bakıyoruz. Her iki siyasi partinin de amacı birlik ve beraberlikten yana” dedi.

 

“YENİDEN BU GÖREVE TALİBİM”

Basının sorularını yanıtlayan Akceylan‘Yeniden aday olacak mısınız?” sorusuna “Bu göreve yeniden talibim. Biz 2005’ten beri AK Parti’de görev alıyoruz. Kimi zaman bayrak astık, kimi zaman sahadaydık. Biz bu işin hep mutfağında olduk. Her zaman sahadaydık. Birlik beraberlik içerisinde her arkadaşımız aday olabilir” diye konuştu.

 

“BİZ AYNI ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Büyükşehir farklı bir siyasi partide olmasının çalışmalarına engel olmadığını söyleyen Akceylan “Bizim partimiz hükümet partisi. Büyükşehir meclisindeki güçlü temsil oranı sayesinde bize ulaşan sorunları çözebiliyoruz. Hükümetin çözüm etkinliği daha farklı ve daha etkili. Biz aynı şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

 

“AK PARTİ KAN KAYBETTİ ALGISI YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”

AK Parti üye kaybettiği şeklindeki iddiaların yalan olduğunu söyleyen Akceylan “AK Parti’nin üye sayısı Gölbaşı’nda 22 bindi. Bu sayı mükerrerlik, ölüm, bazı üyelerimizin memur olmaları nedeniyle 20 bine düştü. Bunun üzerinde AK Parti kan kaybediyor algısı yaratılmaya çalışılıyor. Hatta kendisini üye zanneden birçok partilimizin üyelikleri silinmiş. Biz bunları tespit edip üye sayımızı çoğaltacağız” şeklinde konuştu.

 

“NE YAZIK Kİ BU İDDİALAR DOĞRU”

Büyükşehir Belediyesi’nin farklı bir partide olması sebebiyle sosyal yardım alan vatandaşlara ve işçilere AK Parti’den istifa et baskısının doğru olduğunu söyleyen Akceylan “Ne yazık ki bu iddialar doğru. Biz bugüne kadar geçmiş dönemlerde sosyal yardım için gelen vatandaşlara partinizden istifa edin bize üye olun demedik. Ve bunu demekten de ar ederiz. Ama ne yazık ki Karagedik, Gerder, Örencik ve birçok mahallede böyle bir baskı yapıldı. Bize onlarca insan geliyor. Biz onları dinlerken hangi partilisin diye sormuyoruz. Mağduriyetlerden fayda çıkarmıyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA