Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 26-11-2019 11:31

İYİ Parti, kadın şiddetine dikkat çekmek için broşür ve lokma dağıttı

İYİ Parti, kadın şiddetine dikkat çekmek için broşür ve lokma dağıttı

İYİ Parti, kadın şiddetine dikkat çekmek için broşür ve lokma dağıttı

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı ve Ankara İl Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Gölbaşı’nda broşür ve lokma dağıttı

Ankara’nın Gölbaşı İlçesi Mevlana Parkında düzenlenen etkinliğe İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk,İyi Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk ve çok sayıda partili katıldı.

Etkinlik kapsamında İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk kadınlara 6284 Sayılı kanun yazılı olduğu broşür dağıtarak, etkinliğe katılanlara lokma ikramında bulundular.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, amaçlarının kadına şiddetin durdurmak olduğunu söyledi.

Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu “ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla şiddet gören kadınlara haklarını anlatan bir broşür bastırdık ve 81 ilde dağıtımını yapıyoruz. Amacımız kadınlara destek olmak. Kadınların güçlenmesini sağlamaktır. Kadınlarımızın güçlenmesi adına Türkiye çapında kadın kooperatifleri kuruyoruz. Temennimiz cinayetlerin ve şiddetin sona ermesidir”

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ise kadına şiddetin önlenmesinin en önemli adımın eğitim olduğunu belirterek “Türkiye’de artık kadın cinayetlerin durdurulması gerekiyor. Bunun için tedbir ne ise, cezai şartlar ne ise artırılması gerekiyor. İyi parti olarak grup başkanvekillerimiz,  milletvekillerimiz gerekli çalışmayı yapıyor. Bu sadece bir parti değil iktidar ve muhalefet birlikte omuz omuza mücadele etmesi gerekiyor. Bu konuya duyarlılık gösteren tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA