Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-11-2019 12:40

Darüşşifalı, minik öğrenciler fidan dikti

Darüşşifalı, minik öğrenciler fidan dikti

Darüşşifalı, minik öğrenciler fidan dikti

Darüşşifa Eğitim Kurumlarında eğitim gören öğrenciler ve okulun öğretmenleri fidan dikti.

Darüşşifa Eğitim Kurumlarında öğrencilere ağaç ve orman sevgisini aşılamak için anaokulu ve ilkokul öğrencileri öğretmenleri ile birlikte fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Darüşşifa hatıra ormanı ismi verilen etkinlikte minik öğrenciler elleriyle fidan dikerek isimlerinin yazılı olduğu kartı dikilen fidanın yanına koydu.

Öğretmenleriyle birlikte fidan dikimi etkinliğinde kaliteli zaman geçiren öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirip birbirleriyle şakalaşmayı da ihmal etmediler.

Fidan dikim etkinliğine katılıp öğrenciler ile yakından ilgilenen Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan, amaçlarının Çocuklara erken yaşta doğa sevgisinin aşılanmak olduğunu söyledi.

Osman Karaaslan “Darüşşifa Eğitim Kurumları olarak ağaç dikme etkinliğindeyiz. Buraya okulumuz adına bir hatıra ormanı yapıyoruz. Destek veren emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Darüşşifa Eğitim Kurumları İlkokul Müdür Aslı Kızıltaşbulat, yaptığı açıklamada çocuklara doğa bilincinin kazanılması için ağaç dikme etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Aslı Kızıltaşbulat “Bugün Darüşşifa Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizle birlikte ağaç dikme etkinliği yaptık. Çocuklarımızın doğa bilincini kazanmasını istiyoruz. Bununda yaşayarak öğrenmelerini istiyoruz. Çok heyecanlı geldiler, pankartlar hazırladılar, şiirler okudular ve doğaya katkılarını yapmak özere ağaçlarını diktiler. Amacımız eğitim sektörünün içinde doğaya bilinçli çocuklar yetiştirmek buda güzel bir etkinlik oldu bizim için” dedi.

Öğrenciler ise, etkinliğe katıldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA