Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-11-2019 12:16

Gölbaşı Belediyesi'nden insana dokunan hizmetler

Gölbaşı Belediyesi'nden insana dokunan hizmetler

Gölbaşı Belediyesi'nden insana dokunan hizmetler

Gölbaşı Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren 'Evde Hasta Bakım Hizmetleri Birimi' 54 mahallede Gölbaşılıların yardımına koşuyor.

Gölbaşı Belediyesi’nin hizmete sunduğu Evde Bakım Hizmetleri'nden, 6 ay içerisinde 345 kişi yararlandı.

Gölbaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından verilen Evde Bakım Hizmetleri’nde pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü gibi birinci basamak sağlık hizmetleri ücretsiz olarak veriliyor. Gerek görüldüğü taktirde doktor muayenesi sonucu hasta, sağlık ekipleri gözetiminde en yakın hastaneye nakil ediliyor.

ÜCRETSİZ BAKIM HİZMETİ

Yetkililer Evde Bakım Hizmeti’nden yaş sınırı olmaksızın tüm vatandaşlar yararlanabileceğini ifade ederken, bu hizmetlerin hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde verildiğini kaydetti. Evde Bakım sağlık hizmetinden yararlanmak isteyenler  (0 312) 485 54 30 numaralı telefondan başvuru yapabiliyorlar.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra insana doğrudan dokunan hizmetlerin de önemli olduğunu söylerken, Evde Bakım Hizmeti için başvuruda bulunan tüm Gölbaşılılara eşit bir şekilde hizmet verildiğini söyledi.

Belediyenin imkanlarının ve kapılarının her zaman vatandaşlara açık olduğunu söyleyen Başkan Şimşek “Evde Bakım hizmetlerimiz ücretsiz. Tüm halkımızın mutlu ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını yaşam sürmesi için çalışıyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA