Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 04-11-2019 18:36   Güncelleme : 04-11-2019 18:53

Gölbaşı Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gündem Dışı Konuşmalar - Osman KARAASLAN

Mecliste gündem dışı söz alan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Gölbaşı Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gündem Dışı Konuşmalar - Osman KARAASLAN

Gölbaşı Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısını bugün gerçekleştirdi. Mecliste gündem dışı söz alan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gölbaşı’nın önemli sorunları olduğunun altını çizen Karaaslan, mecliste herkesin bu sorunların çözülmesi için elinin aştın altına koyması gerektiğini söyledi.

GÖLBAŞI’NIN EN ÖNEMLİ SORUNU İMAR

Gölbaşı’nda ki imar sıkıntısını dile getiren Osman Karaaslan “Gölbaşı’nın en önemli sorunlarından biri imar sorunudur. İmar demek bir kentin gelişmesi, istihdamı ve çehresi demektir. Bu konu gölbaşı belediyesinin en önemli gündemidir. Gölbaşı 1990 yılında bakanlar kurulunun aldığı karar neticesinde özel çevre koruma sınırları içerisinde kalan bir ilçemizdir. Yani kararların doğrudan çevre bakanlığınca alındığı bir ilçeyiz” dedi.

1/50000’LİK İMAR PLANI GÖLBAŞI’NIN GELECEĞİDİR

1/50000’lik imar planı ile ilgilide açıklamalarda bulunan alan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Karaaslan, 1/50000’lik imar planının Gölbaşı’nın geleceği için önemine vurgu yaptı.

Karaaslan “Gölbaşı’nın 1/50000’lik imar planı şuanda masadadır. Bu imar planıyla ilgili diğer siyasi partilerimizin görüşlerime bizim için önemlidir. Bu konu gölbaşının gelecek 50 veya 100 yıl sonrasını ilgilendiren bir konudur. Bu plan Gölbaşı’nın gelişimi ve kalkınması için önemli bir plandır. Bu konu ile ilgili görüşlerinizi belediye başkanımıza, işmar müdürümüze veya bize iletirseniz sevinirim çünkü bu plan bir, iki hafta içerisinde bir plan ortaya çıkacaktır. Bu plan yapıldıktan sonra inşallah yeni bir Gölbaşı inşa edeceğiz”

KONYA YOLUNA EK ÖDENEK YAPILDI

Gölbaşı Konya karayolu çalışmaları hakkında da bilgi veren Karaaslan “Gölbaşı Konya karayolu biraz yavaş ilerledi. Bununla ilgilide bölge vekillerimiz konuya hakimler, konu ile ilgili ulaştırma bakanımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda ek ödenek geçen hafta itibari ile aktarıldı. Yol çalışmasında ki ilerleyiş hızlandı” ifadelerini kullandı.

KÖPEK BARINAĞI SORUNU MUTLAKA ÇÖZÜLMELİ

“Gölbaşının bir diğer önemli sorunu da Köpek Barınağı sorunudur” diyen AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan,“Gölbaşı’nın bir diğer önemli sorunu da köpek barınağı sorunudur. Bununla ilgili bütün meclis üyelerimiz şikayet alıyor. Büyükşehir’e verdiğimiz önergelerimiz var. Biz bu konunun hem büyükşehir hem de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafının yakın takipçisiyiz. Büyükşehir ve Tarım ve Orman Bakanlığı bu konuyu bir şekilde çözecek. Çözmesi gerekiyor. Gecen hafta TOKİ’deki okulumuzda 17 tane köpek iki tane yavrumuza saldırdı. Allahtan çocuklarımızda bir sıkıntı yok. Bu sorunu CHP, İyi Parti, Ak Parti, MHP ayrımı yapmaksızın çözmek hepimizin borcudur. Bununla ilgili vatandaşlarımızın haklı bir tepkisi var. Biz buraya ay’dan ay’a toplanıp ayın beş günü toplantı yamak için gelmedik. Millet bizi bunun için seçmedi. Millet bizi sorunlarını çözelim diye seçti”

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan, son olarak Gölbaşı’nın geleceği için partilerin sucu birbirine atmadan hep birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
181. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA