Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-11-2019 17:31

“50000’lik plan yapılırken ÖÇK sınırları yeniden değerlendirilsin”

“50000’lik plan yapılırken ÖÇK sınırları yeniden değerlendirilsin”

“50000’lik plan yapılırken ÖÇK sınırları yeniden değerlendirilsin”

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a Gölbaşı’nın istek ve taleplerini iletti.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar'da bir otelde gerçekleştirilen İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Karaaslan, Gölbaşı’nın sıkıntılarını dile getirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a Gölbaşı’nın sıkıntılarını ve taleplerini ileten Osman Karaaslan, Bakan Kurum’a Gölbaşı’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

KONUT YAPILMASI

Gölbaşı’nda büyük bir konut sıkıntısı olduğunu belirten Karaaslan, vatandaşların ev bulmak konusunda büyük bir sıkıntı yaşadığını söyledi.

Osman Karaaslan “Gölbaşı’nın en büyük sıkıntılarından biri konut sıkıntısıdır. Konutta imar olmayınca maalesef yapılamıyor. Gölbaşı 130 bin nüfusu olan bir ilce ama yapılan inşaat sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdadır. Vatandaşlarımız ev bulmak konusunda büyük bir sıkıntı yaşıyor” dedi. 

ÖRENCİK VE 74 PARSEL İMAR SORUNUNUN ÇÖZÜLMESİ

Gölbaşı’nın yeni imar yerleri açmada sıkıntı yaşadığını aktaran Karaaslan “Özellikle 74 Parsel ve Örencik imar planları büyük sıkıntıya sebep oluyor. Bu konuların çözülmesi için destek bekliyoruz”

ÖÇK SINIRLARININ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ

Gölbaşı’nın imar planı bakımında Özel Çevre Koruma sınırında kaldığını vurgulayan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Karaaslan, 50000’lik plan yapılırken sınırların gözden geçirilmesi ve özel çevre koruma sınırlanmasının yeniden değerlendirmesini talep etti.

Karaaslan son olarak Mogan Gölü temizliğinin hızlanarak devam etmesi gerektiğini belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan destek istedi ve teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA