Advert
Bala
Giriş Tarihi : 01-11-2019 13:02

Bala’da ‘Yerel Kalkınma Projesi’ bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bala’da ‘Yerel Kalkınma Projesi’ bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bala’da ‘Yerel Kalkınma Projesi’ bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bala’da 'Yerel Kalkınma Projesi' konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bala Belediyesi ve Bala Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve AB tarafından desteklenmesi planlanan 5 yıllık ‘Bala Yerel Kalkınma Stratejisi ve Yerel Eylem Grubu’ projesinin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bala Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Kaymakam Yusuf Turhan, Belediye Başkanı Ahmet Buran, Bala eski Kaymakamı ve İller İdaresi Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, proje sorumlusu Prof. Dr. Bülent Gürçubuk ve çok sayıda davetli katıldı.

Proje sorumlusu Prof. Dr. Bülent Gürçubuk, "Bala Yerel Kalkınma Stratejisi" konulu sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Tanıtım toplantısında konuşan Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran “Bugün Bala’mız için önemli bir gündür. 9 ay önce temelini attığımız “Yerel Eylem grubu ve Bala’nın stratejik planını” hazırlayarak vatandaşlarımıza anlattık. Proje ile ilgili sona geldik. İnşallah bir ay içinde TKDK’ya teslim edeceğiz. İnşallah kabul olacak ve Bala’mızın tanıtımında, kırsal kalkınmasında, turizmde, kooperatifçiliğin gelişmesinde ve Bala’lılık bilincinin oluşturulmasında çok büyük katkısı olacağına inanıyorum. Bunun devamında mahalle ve köylerimize hibe kapsamında projelerimizi Bala’ya kazandıracağız” dedi.

Bala Kaymakamı Yusuf Turhan ise “Proje geçmesi halinde Bala’nın gelecek on yıllarını kurtaracaktır. Bala’yı Türkiye’de tarım, turizm ve kültürel alanda önemli bir konuma getirecektir. Bu çok önemli projenin bugün stratejik halini hep birlikte netleştirmiş olacağız. Bu denli önemli bir projeye öncülük eden önceki dönem Bala Kaymakamımız Mithat Can Kutluca’ya ve Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran’a teşekkür ediyorum” dedi.  

Projenin başlangıç startını veren Bala eski Kaymakamı ve İller İdaresi Daire Başkanı Mithat Can Kutluca ise projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan bilgilendirmelerden sonra toplantı sona erdi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA