Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-10-2019 12:05

CENAZE SAHİPLERİNİ YALNIZ BIRAKMAYAN HİZMET

GÖLBAŞI BELEDİYESİ VERDİĞİ ÜCRETSİZ HİZMETLERLE YAKINLARI VEFAT EDEN AİLELERİN VE VATANDAŞININ YANINDA OLARAK, ONLARI ACILI GÜNLERİNDE YALNIZ BIRAKMIYOR.

CENAZE SAHİPLERİNİ YALNIZ BIRAKMAYAN HİZMET

Günümüzde vatandaşlar taziye kabulü yaparken, evlerindeki yetersiz mekan sorunu nedeniyle zorlanıyor. Ailelerin bu üzüntülü ve yaslı günlerinde sıkıntıyı bir nebze de olsa aşabilmelerini amaçlayan Gölbaşı Belediyesi, cenaze evlerinde masa sandalye temininden çadır kurulumuna, ambulans hizmetinden cenaze nakil hizmetine, cenaze yakınlarına şehir içi ücretsiz otobüs servisinden kısa mesajla anlık bildirimlere kadar bir çok hizmeti sunarak yaslı vatandaşların yükünü azaltıyor.

 

ÜCRETSİZ CENAZE PAKETİ

 

Çay, şeker, gül suyu, peçete, bardak, lokum , kefen gibi malzemeleri içeren cenaze paketi Gölbaşı Belediyesi tarafından isteyen vatandaşlara ücretsiz olarak veriliyor.

 

ÜCRETSİZ CENAZE NAKLİ

 

Gölbaşı Belediyesi şehir içi cenaze nakliyle ilgili de vatandaşlarının yanında oluyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ ne başvuran vatandaşlara en hızlı şekilde geri dönüş yapılıyor. Cenaze doktor raporu tamamlandıktan sonra geri kalan tüm hizmetler Gölbaşı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak veriliyor. Gece gündüz demeden cenazenin nakli sağlanarak vatandaşlara bu konuda yardımcı olunuyor.

 

CENAZE SAHİPLERİNE ÇADIR HİZMETİ

 

Gölbaşı Belediyesi cenazesi olan vatandaşlara ücretsiz taziye çadırı hizmeti de veriyor. Cenazesi olan Gölbaşılılar talep etmeleri halinde ücretsiz çadır kurulumunun yanı sıra, masa ve sandalye hizmetinden de faydalanabiliyor.

 

KISA MESAJLA ANLIK BİLDİRİM

 

Ayrıca Gölbaşı Belediyesi'nin kısa mesaj sistemiyle, cenazeler anlık olarak duyurulurken, vefat eden vatandaşların akraba ve yakınlarının en hızlı şekilde bilgilendirilmesi sağlanıyor.

 

HER VATANDAŞ ÜCRETSİZ FAYDALANABİLİYOR

 

Herhangi bir yakınını kaybeden vatandaşlar, Gölbaşı Belediyesi’yle irtibata geçerek bu insani hizmetten yararlanabiliyor. Görevliler kendilerine ulaşan taleplerden sonra, vatandaşların istek ve ihtiyaçları tespit ederek gereken işlemleri başlatıyor.

 

 

İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

 

Belediyeler vatandaşları için vardır.” diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, vatandaşın iyi gününde de kötü gününde de yanında olduklarını ifade ederek şunları söyledi.

 

“Gölbaşı Belediyesi olarak hizmetlerimizin odağında insan var. Biz sadece iyi günde değil, vatandaşlarımızın en zor günlerinde de yanlarındayız. Belediye olarak bu zor günlerinde vatandaşlarımızın acılarını hafifletebilmek için üzerimize düşen ne görev varsa yerine getiriyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA