Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 28-10-2019 11:02

Gökyüzü tutkunları bir araya geldi

Mamak Belediyesi ve Türk Hava Kurumu’nun ortaklaşa düzenlediği "Mamak Model Uçak ve Havacılık Festivali" gökyüzü tutkunlarını bir araya getirdi.

 Gökyüzü tutkunları bir araya geldi

Gökyüzü tutkunları bir araya geldi

 

Mamak Belediyesi ve Türk Hava Kurumu’nun ortaklaşa düzenlediği "Mamak Model Uçak ve Havacılık Festivali" gökyüzü tutkunlarını bir araya getirdi. Ortaköy’de bulunan Mamak Belediyesi Model Uçak Pisti’nde düzenlenen festivalde gökyüzü renk renk model uçaklarla şenlendi. Model uçaklarla yapılan akrobasi şovlar seyircilerden büyük alkış aldı. Festivalin sonunda ise model uçak kullanıcılarına Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci tarafından sertifika verildi.

 

Mamak’ta bir ilk

Model Uçak ve Havacılık Festivali’nin Mamak’ta ilk defa gerçekleştirildiğini ifade eden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, “Havacılığın önemini her geçen gün artıyor. İHA ve SİHA gibi yeni nesil insansız hava araçlarını uçuran pilotların başlangıç noktaları model uçaklar aslında. Bizlerde model uçak tutkunları için hazırlamış olduğumuz pistte, daha kontrollü bir alanda onların hem eğitim yapmalarını hem de keyifli vakit geçirmelerine olanak sunuyoruz” dedi. Festival sonrası model uçak pilotları Ankara’da ilk defa böyle bir festivalin yapıldığını ifade ederek, buna imkan sunan Mamak Belediyesi’ne teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
164. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA