Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 26-10-2019 11:57

Mamak’tan kahramanlar geçti

Mamak Belediyesi, Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde, 1915’ten Kurtuluş Savaşı’nın sonuna kadar vatan, millet ve bayrak uğruna şehit olan kahramanları Devlet Halk Dansları Topluluğu tarafından sahnelenen “Zafere Doğru” adlı bir temsille andı.

Mamak’tan kahramanlar geçti

Kahramanlarımızla Varız

 

Mamak Belediyesi, Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde, 1915’ten Kurtuluş Savaşı’nın sonuna kadar vatan, millet ve bayrak uğruna şehit olan kahramanları Devlet Halk Dansları Topluluğu tarafından sahnelenen “Zafere Doğru” adlı bir temsille andı. Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa Mamak Kaymakamı Ziya Polat, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Ali Demir, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve çok sayıda davetli katıldı. Şahin Bey’den, Topal Osman’a, Şerife Bacı’dan Seyit Onbaşı’ya bilinen ya da bilinmeyen yüzlerce kahramanın anıldığı programda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıldönümü’nü kutlayan Başkan Köse, Unutmamamız gereken zaferleri, hiç unutamayacağımız kahramanlarımıza borçluyuz. Biz mazimizle varız, kahramanlarımızla varız, tarihimizi tarih kılanlar sayesinde varız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96.yıldönümünü milletçe, heyecanla idrak ediyoruz. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi.

 

Köse’den Mamaklılara Müjde

Kültürel ve sanatsal çalışmalarla Mamaklıları buluşturacaklarının altını çizen Köse, sahne sanatları alanında da özel projeleri hayata geçireceklerini kaydetti. Mamak’ta Halk Dansları Topluluğu ve Oda Orkestrası kuracaklarını belirten Köse, Mamak’ın kültürün, sanatın, estetiğin ve musikinin merkezi olacaklarını söyledi.

 

Mehmetçiğe selam

Yönetmenliğini Yıldız Çankaya Sargın’nın üstlendiği yaklaşık iki saat boyunca sahnede kalan Devlet Halk Dansları Topluluğu, destansı bir anlatı ile Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nda vatan için gözünü kırpmadan kendini feda eden şehitler için övgü niteliğinde şiirsel bir temsil sahneye koydu. Programı izleyen vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadığı program dakikalarca ayakta alkışlandı. Programın sonunda Köse ve topluluk Mehmetçiğe de asker selamı gönderdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA