Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 25-10-2019 11:04

Mamak’ta bilinçlendirme seminerleri devam ediyor

Mamak Belediyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında vatandaşları düzenlediği seminerlerle bilinçlendirmeye devam ediyor.

Mamak’ta bilinçlendirme seminerleri devam ediyor

Mamak’ta bilinçlendirme seminerleri devam ediyor

 

Mamak Belediyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında vatandaşları düzenlediği seminerlerle bilinçlendirmeye devam ediyor. Çağımızın en önemli problemleri ve insan hayatını etkileyici unsurların ele alındığı seminerlerin bu seferki konusu ise “Depresyon ve Depresyonla Baş Etme Yolları” oldu. Mamak Belediyesi ile Ankara İl Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen semineri, Psikolog Mustafa Sait Mert verdi. Ekin Aile Merkezi’nde gerçekleşen seminerde depresyonun belirtilerinden nedenlerine, depresyondan kurtulma yollarından uygulanacak tedavi yöntemlerine kadar çok sayıda konu üzerinde duruldu. Depresyonun tedavi edilebilir bir hastalık olduğunun altını çizen Piskolog Mustafa Sait Mert, kadınlarda depresyonun daha sık görüldüğünü de belirtti.

 

Seminerler devam edecek

Sağlıklı toplumun ancak sağlıklı bireylerle mümkün olabileceğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ”Bedensel ve duygusal gelişimi, sosyal davranışları ve gündelik hayatı doğrudan etkileyen en önemli faktörlerden biri de stres ve stresin ortaya çıkardığı depresyon. Vatandaşlarımızın bu sorunlarla ilgili bilinçlenmesi, sorunları ile başa çıkabilmeleri ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için seminerlerimiz devam edecek” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA