Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 24-10-2019 16:23   Güncelleme : 24-10-2019 16:30

Pursaklar'ı Seviyorum Çevremi Temiz Tutuyorum

Pursaklar Belediyesi ile Pursaklar Kaymakamlığı arasında çevre kirliliğini önlemek ve toplumda çevre hassasiyeti oluşturmak amacıyla başlatılan "Pursaklar'ı Seviyorum Çevremi Temiz Tutuyorum" projesi kapsamında yürüyüş yapıldı.

Pursaklar'ı Seviyorum Çevremi Temiz Tutuyorum

Başkan Çetin: " Amacımız farkındalık oluşturmak "


Pursaklar Belediyesi ile Pursaklar Kaymakamlığı arasında çevre kirliliğini önlemek ve toplumda çevre hassasiyeti oluşturmak amacıyla başlatılan "Pursaklar'ı Seviyorum Çevremi Temiz Tutuyorum" projesi kapsamında yürüyüş yapıldı. Satı İlkokulu önünden başlatılan yürüyüşe Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Yürüyüşten önce açıklamalarda bulunan Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, projenin başlamasında emeği gecen Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’e teşekkür etti. Kaymakamı Yıldız “Amacımız Pursakları temizlemek değil onu belediyemiz yapıyor. Amacımız temizlik bilincini oluşturmak. Bu bilinci oluşturarak inşallah daha temiz bir Pursaklar için mücadele edeceğiz. ”dedi. 

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ise  “Özellikle Gençlerimizin cevre konusunda duyarlılıklarını artırmak ve gençlerimize yaşanabilir bir ilçe, şehir ve dünya oluşturmak istiyoruz. Bu proje ile okullarda, evlerde ve caddelerde geri dönüşüm değeri olan ve doğaya zarar veren atıkları toplanması ve bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ben bunun diğer şehirlere de örnek olacağını düşünüyorum.  ” ifadelerini kullandı.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ise etkinliğe katılanlara teşekkür etti. Satı İlkokulu önünden başlatılan yürüyüş Yunus Emre Caddesi'ne kadar devam etti. Katılımcılar yürüyüş boyunca caddelerdeki çöpleri topladı. Vatandaşlar ve esnaf da çöp temizliği yaparak yürüyüşe destek verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA