Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 21-10-2019 12:01

Bala’da çiftçilere 110 ton ata tohumu buğday dağıtılacak

Bala’da çiftçilere 110 ton ata tohumu buğday dağıtılacak

Bala’da çiftçilere 110 ton ata tohumu buğday dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan ve Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen "Ata Tohumu Projesi" kapsamında Bala Belediyesi tarafından çiftçilere 110 ton buğday tohumu dağıtılacak.

Buğday tohumu dağıtımından önce Bala Belediyesi tarafından Bala Belediyesi Konferans salonunda çiftçilere bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya katılan çiftçiler, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri tarafından Ata Tohumu Projesi hakkında bilgilendirildi.

Toplantıda bir konuşma yapan Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, tarım ve hayvancılıkta yerli üretime geçilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Buran “Ata Tohumu projesi memleketimiz, Ankara’mız ve Bala’mız için büyük bir projedir. Bu, Bala meselesi değil, bu memleket meselesidir. Yerli üretime geçmemiz lazım. İnşallah yerli üretim sadece tarımla kalmayacak, sebze fideleri ve hayvancılık ile devam eder” dedi.

Bala genelinde çiftçiye 110 ton buğday tohumu dağıtılacağını belirten Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran “110 ton tohum dağıtacağız. Bu da 5 bin dönümlük araziyi kapsamaktadır. Tüm çiftçi ve köylerimizin faydalanması için her çiftçiye 20 dönüm arazi ekecek kadar tohum dağıtacağız. Bu tohumu tekrar hasat döneminde alacağız” ifadelerini kullandı.

Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, son olarak tohumların 23 Ekim'den itibaren çiftçiye dağıtılacağını söyledi. 

Toplantıya Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, birim müdürleri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA