Advert
Yenimahalle
Giriş Tarihi : 21-10-2019 11:34

Yenimahalle’de riskli yapılar tespit ediliyor

Yenimahalle’de riskli yapılar tespit ediliyor

Yenimahalle’de riskli yapılar tespit ediliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli yapıların tespitleri için yetkilendirilen Yenimahalle Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü bünyesinde ilçe genelinde riskli yapıların tespiti için çalışma başlattı.

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında,  ilçe genelinde riskli yapı tespit çalışmalarına başlayan Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ekipleri;Şentepe, Kayalar, Macun, Aşağı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar mahallelerinde ikamet eden 25 yapı sakininin başvurusu üzerine tespit çalışması gerçekleştirdi.

Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü yetkilileri “ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirmesi ile Yenimahalle Belediyesi olarak ilçemizde risk taşıyan yapıları tespit ediyoruz. Bu çalışmanın yapılabilmesi için öncelikle vatandaşların e-devlet şifresi ile birlikte müdürlüğümüze başvuru yapması gerekiyor. Temmuz ayından bu yana yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda 25 yapının risk tespitini gerçekleştirdik. Olası bir depremde can kaybının önüne geçilebilmesi için Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında, yapılarından şüphe duyan vatandaşların başvuru yapması büyük önem taşımaktadır” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA