Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 16-10-2019 16:15   Güncelleme : 16-10-2019 16:22

İbrahim Ateş 'Zamanı Varken Gelin!'

Zamanı Varken Gelin!

İbrahim Ateş 'Zamanı Varken Gelin!'

Zamanı Varken Gelin!

 

            Niye siyasette varsınız sorusunu kimlere soruyorum? Siyasetten ve bir siyasi partiden kişilik bulanlar, itibar kazananlar haketmediği bu sahte itibarı, millete ötelemek, sınıflandırmak için kullananlar, konjektörün getirisiyle haketmedikleri bir yere gelip asıl yapılması gerekenlerin; millete hizmet olduğunu unutup vatandaşların isteklerine “bunlar ne diyor, yapmaya mecburmuyum? Öf!” diye cevap verenlere siyaseti ve bulundukları makama geçmiş diyetlerini ödetenler, “bu benim arkadaşım, akrabam veya yalakam” diyerek liyakat aramayıp “haketti” sırf bana zarar gelmez diye onları göreve getirip; makama zarar vermekte ve kendilerini koruma altına almaktadırlar. Siyaset gönlü bol insanların işidir. Ufku geniş insanların işidir. Mazlumun hakkını arayanların işidir. Bunlar sizde yoksa sırf çevrem görev süremde dahi olsa bana itibar etsin,”filanca kişi beni zamanında küçümsemişti şimdi ayağıma geldi” diye benlik tatmini için siyaset yapanlar bilmelidirler ki ; bunun bu dünyada ve ahirette bir sorgusu ve cezası vardır.

 

Siyasetçinin bir Dünya görüşü yoksa çizgisiz yaşar. Bir çıkar merciiinden bir diğerine gider ve “sıfır” olarak öbür dünyaya göçer. Ya nasıl sıfır adam? Filanca yerin başkanı oldu ya. Oldu ama ekibini çizgisizlerden ve kendi gibilerden kurdu. Onlar da sen görevden gidince başka çıkar merciine kaydılar. Sen yalnız kaldın. Etrafında sadece en fazla kıyak yaptığın 7-8 kişi kaldı. Öbür dünyada o kıyakların da bedelini vereceksiniz. Dinimiz böyle diyor.

 

Çocuk yaşta siyasetle tanışmış biri olarak, çok genç yaşta ilçe başkanlığı yaptım. Zamanı varken GELİN; bu asil millete hizmet edin. Siyaset millete iyi bir hizmet zeminidir. Bu zemini iyi değerlendirin, geçmişte iyi veya kötü siyaset yapanları değerlendirin. İyi yapanlar, hala gönüllerin başkanı iken, kötü yapanların takdirini size bırakıyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz. Allah bizim o istisnalardan olmamızı nasip eylesin.

 

İbrahim ATEŞ

Gölbaşı M.Ç.P, MHP Eski İlçe Başkanı

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA