Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-10-2019 15:00   Güncelleme : 15-10-2019 15:51

Gölbaşı’nda Gastronomi Festivali

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi, Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesi’nin işbirliğiyle Gastronomi Festivali düzenlendi.

Gölbaşı’nda Gastronomi Festivali

‘Mutfakta Bilim Var’ sloganıyla yapılan festival iki gün sürecek. Akademisyenleri ve gastronomi alanındaki profesyonelleri bir araya getiren festival Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesinde düzenlenen törenle başladı. 
 

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Gölbaşı yerleşkesinde bulunan Turizm Fakültesi’nde iki gün sürecek Gastronomi Festivali, halka açık olacak. Festivalde, söyleşiler ve atölye çalışmaları ve tadım stantları da yer alıyor. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan törende bir konuşma yapan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacı ile başlatılan Barış Pınarı Harekâtı'na katılan Mehmetçiğe destek verdi.
 

Tekin ayrıca dün 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu 8. hafta maçında Fransa ile deplasmanında 1-1 berabere kalan A Milli Futbol Takımı oyuncularını ve Türkiye Futbol Federasyonunu tebrik etti. İlki düzenlenen Gastronomi Festivali ile ilgilide konuşan Prof. Dr. Yusuf Tekin “ bugün burada bir gelenek başlatmak iddiasıyla bir aradayız. Gastronomi hem bir verim hem de bir sanat. Dolayısıyla biz Gastronomi ve mutfak sanatları adıyla bu ülkeye nasıl hizmet edebiliriz. Ülkenin birikimine nasıl katkı verebiliriz. Telaşı ve çabası içerisindeyiz” dedi. Türk mutfağının zenginliğine vurgu yapan Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran ise “Üniversitelerimize düşen görev ülkemizin bu zenginliklerini ortaya çıkarmak ve gelecek kuşaklara bilim adı altında aktarmaktır” dedi. 
 

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu, ise festivale destek veren Gölbaşı Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından katılımcılar Gastronomi Festivalinin başlangıcı için kurdele kesimi yaptı. Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin, Gölbaşı Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA