Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-10-2019 13:42   Güncelleme : 12-10-2019 16:57

Bütçe Görüşmeleri - Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek

Gölbaşı Belediyesi Ekim ayı son toplantısında Gölbaşı Belediyesi 2020 yılı Bütçe Tasarısı,2020 yılı Performans Programı ve 2020 ve 2024 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Plan mecliste onaylandı.

Bütçe Görüşmeleri - Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek

Ercan Şimşek “Seçim Döneminde Vaadettiğiniz Projeler Olmalıydı” 
Gölbaşı Belediyesi Ekim ayı son toplantısında Gölbaşı Belediyesi 2020 yılı Bütçe Tasarısı,2020 yılı Performans Programı ve 2020 ve 2024 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Plan mecliste onaylandı. 


CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek, 2020 yılı Bütçe Tasarısı,2020 yılı Performans Programı ve 2020 ve 2024 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Plan ilgili açıklamalarda bulundu.


TARIM VE ANDEZİT TAŞI İÇİN VİZYON ORTAYA KONULMAMIŞ 
Gölbaşının Ankara’nın önemli bir tarım ve hayvancılık kenti olduğunu belirten Ercan Şimşek, Stratejik planda bununla ilgili bir vizyon ortaya konulmadığını söyledi.
Şimşek “ Stratejik plana baktığımızda Gölbaşı’nın büyük bir kısmında tarım yapıldığından bahsedilmektedir.  Gölbaşı’nın da Ankara’nın 4. büyük ilçesi olduğu düşünüldüğünde önemli bir orandır. Ama ondan sonra hiçbir yerde tarımla ilgili bir vizyon ortaya konulmamıştır. Aynı durum Andezit Taşı içinde geçerlidir. Başlarda Andezit Taşının Gölbaşının önemli bir değeri olduğu vurgulanmış. Ama Andezit Taşı ile ilgili bir vizyon ortaya konulmamıştır. Sevgi çiçeği ile ilgili konulmuş tanıtımı ile ilgili bir bütçe ayrılmış. Aynı şekilde andezit taşı ile ilgilide bir çalışma yapılmalıydı”

 


KONYA YOLU ESNAFA ZARAR VEREBİLİR 
Konya Yolunun alta alınmasının yol üzerinde ki esnafa zarar vereceğini belirten CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek “Fırsatlar bölümünde Konya yolunun Gölbaşı için bir fırsat olduğu söyleniyor. Evet, Ankara Konya yolu gölbaşı için bir fırsattı hatta güçlü bir yönüydü çünkü oradan bir sürü esnafımız geçimini sağlıyordu.  Ama bu gün Ulukışla otobanının ve Gölbaşı’nda ki Ankara Konya karayolunun yer altına alınması sebebi ile ben bu durumun bir tehdide dönüştüğünü düşünüyorum. Bizim bu bakış acısı ile bu tehdidi görüp buna göre bir planla yapılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 


SEÇİM DÖNEMİNDE VAADETTİĞİNİZ PROJELER OLMALIYDI
Stratejik planda bahsi gecen Stratejik alanlarla ilgili eleştirilerini dile getiren Şimşek “ Stratejik planda beştane stratejik alan oluşturulmuş. Beşinci kısımda belediye sınırları içerisinde bulunan alanlarda kentin ihtiyaçları doğrultusunda ulusal ve uluslararası alanda marka değerini artıracak vizyonel ve inovatif projeleri hayata geçirmek. Ama karşısında stratejik hedefler bölümünde uygulanması planlanan sadece 25 tane proje planlıyoruz denmiş.  Bence burası bu şekilde boş bırakılmamalıydı. Bir stratejik planda hem halkımızın daha iyi anlaya bilmesi için, hem belediyemizin gelecekte gölbaşı için öngördüğü vizyonu ve görünümünü daha somut olarak bize yansıta bilecek en kötü ihtimalle sizin seçim döneminde vaat ettiğiniz birkaç tane projenin burada olması gerekiyordu. Böylece vatandaşlarımız bu stratejik planı daha net anlayabilirdi.” dedi.

İNCEK’IN GÖLBAŞI İLE BAĞI ÇOK ZAYIF 
İncek,Tulumtaş, Kızılcaşar,Taşpınar hattında ki gelişmenin Gölbaşı Merkezini geride bırakma tehlikesinin altını çizen Şimşek,  “Gölbaşının geleceği için önemli olduğuna inandığım stratejik bir konuya da dikkatinizi çekmek istiyorum.  İncek,Tulumtaş, Kızılcaşar,Taşpınar hattında ciddi bir yapılaşma var. Oralar gelişirken Gölbaşı merkezinin imar ve yapılaşma acısında o bölgelerin gerisinde kaldığını ve dolayısıyla Gölbaşı’nın ağırlık merkezinin o tarafa doğru kaydığının tehlikesini görüyorum. Buna dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü orasının sosyal ve ekonomik olarak Gölbaşı ile bağı çok zayıf. Yarın o bölgenin ayrı bir ilçe olup olmayacağının garantisini veremeyiz. Ben oranın önünü kesmek adına söylemiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Orada imar yapılıyor. Güzel bir yapılaşma oluyor. Bırakın Gölbaşı’nın etrafında yeni imar alanları açabilmeyi biz daha elimizde ki imar alanlarına sahip çıkamıyoruz. Bunu sokaklarında büyüdüğümüz Gölbaşı için bir tehdit olarak görüyorum” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA