Advert
Bala
Giriş Tarihi : 11-10-2019 11:27   Güncelleme : 19-10-2019 05:07

Bala Belediyesi'nden 'Ata Tohumu Projesine' destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan Ata Tohumu Projesine Bala Belediyesi destek verdi.

Bala Belediyesi'nden 'Ata Tohumu Projesine' destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan Ata Tohumu Projesine Bala Belediyesi destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan ve Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen Ata Tohumu Projesine Bala Belediyesi de katıldı.  Ata Tohumu Projesi kapsamında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Sabiha Akdemir ve birim müdürleri ile birlikte Bala’da incelemelerde bulundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, “2017 yılında başlattığımız Ata Tohumu Projesine Bala Belediyesini de dahil ediyoruz. Yerel tohumlarımızı burada da çoğaltacağız. Bu, Türkiye ekonomisine çok büyük bir katkıdır. Yerel tohumun yani Ata Tohumunun önemini vatandaşlarımız anlamış durumda. Burada ekilebilecek çok büyük araziler var. Bunu en iyi şekilde değerlendirip insanlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. 

İbrahim Saraçoğlu “Bu proje 11. Kalkınma Planının içerisine alındı. Sürdürülebilir doğa çiftlikleri projesi. Dolayısıyla bu tür projeler en çok belediyelere yakışıyor. Kurumsal olarak bunu en başarılı şekilde belediyelerimizin organizasyonunda göreceğiz. İnşallah hayırlı uğurlu olacaktır” diye konuştu. Yakında Bala’da açılacak olan Sanatoryum Hastanesi ile ilgili konuşan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu “Bala’da muhteşem bir hava var. Nem oranıda düşük. Dolayısıyla bu bölgede yapacağınız tarla kültürlerinde havanın, iklimin şartlarına uygun olması lazım. Bu konuda Bala’nın enfes bir havası var." dedi. Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran ise şunları söyledi: “Bu projenin içinde olduğumuz için biz de gurur duyuyoruz. Bu, Bala meselesi değil, bu memleket meselesidir. İnşallah hocamızın desteği ve katkısı ile Balamızı Ata Tohumun üretim merkezi haline gelirceğiz. Biz de Bala Belediyesi olarak üzerimize düşen görev ne ise onu yerine getireceğiz. İnşallah Bala’dan tüm Türkiye’deki hemşerilerimizin Ata Tohumunu kullanması için üreteceğiz.”

Programa Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Sabiha Akdemir ve birim müdürleri katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA