Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-10-2019 17:07   Güncelleme : 10-10-2019 17:17

Gölbaşı’nda “Türk Dünyasının Başkenti Ankara Konserleri” düzenlendi

Gölbaşı’nda “Türk Dünyasının Başkenti Ankara Konserleri” düzenlendi

Gölbaşı’nda “Türk Dünyasının Başkenti Ankara Konserleri” düzenlendi

Gölbaşı Belediyesi ve Ankara Kulübü Derneği tarafından Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Gölbaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özarslan, MHP İlçe Başkanı Serdar Tekin,Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 Ankara’nın Başkent oluşunun yıl dönümünü kutlayan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Ankara sadece Türkiye cumhuriyetinin başkenti değildir, Ankara aynı zamanda Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Özbekistan, Altay kısaca Adriyatikten Çin seddine kadar olan bütün Türk dünyasının başkentidir” dedi.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacı taşıyan Barış Pınarı Harekâtı'na destek veren Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “ Allah milletimize, vatanımıza, devletimize ve ordumuza zeval vermesin, Allah her zaman yar ve yardımcıları olsun” ifadelerini kullandı.

Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özarslan ise Ankara’nın Başkent oluşunun yıl dönümünü kutlayarak, etkinliğin düzenlenmesine destek veren herkese teşekkür etti.

Etkinlikte Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özarslan tarafından Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e plaket verildi.

Etkinlikte, Ankara seymen gösterilerinin yanı sıra Türk Dünyası’ndan gelen sanatçılar hem kendi dillerinde, hem de Türkçe olarak şarkılar söyleyip, şiirler okudu ve yöresel dans gösterilerini sundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA