Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 02-10-2019 11:40   Güncelleme : 02-10-2019 19:24

Gölbaşı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Gölbaşı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Gölbaşı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Gölbaşı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Gölbaşı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in başkanlığında toplandı.

Mecliste önergelerin okunmasının ardından Başkan Şimşek mecliste önemli açıklamalarda bulundu.

PARK EYMİR TOPLU YAPI KONUTLARINDA SOKAK PAZARI

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Gölbaşı Eymir Mahallesi Park Eymir Toplu Yapı Konutlarında Köyceğiz Gölü caddesinde açık sokak pazarı kurulacak. Bununla ilgili karar çıktı. Çalışmalar yapıldı. Yakında hizmete girmiş olacaktır” dedi.

HAYMANA YOLU PROJESİ SUNULDU

Haymana yolu projesinin hazır olduğunu belirten Başkan Şimşek “ Haymana yolunda ki trafiği hafifletecek ve vatandaşlara rahat bir nefes aldıracak olan Haymana Yolu Projesi hazırlandı. Proje sunumu yapıldı. İnşallah ihaleden sonra çalışmalar başlayacak ve Haymana Yolu rahatlayacaktır”

ÖRENCİK İMARI İMZADA

Planları iptal olan Örencik ve 74 parselle ilgili imar çalışmalarının devam ettiğini ve sona yaklaşıldığını söyleyen Başkan Şimşek “74 Parseldeki plan iptaliyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hak sahipleriyle ilgili görüşmelerimiz de sona yaklaştık.” Dedi.

Örencik imar planında da son aşamaya geldiklerini anlatan Başkan Şimşek “Örencik İmar çalışmaları tamamlandı.  Bakan beyin imzası kaldı. İmzadan sonra her şey bitmiş olacaktır.” sözleriyle plan sorununun yakın zamanda çözüleceğinin müjdesini verdi.

GÖLBAŞI’NIN GELECEKTE Kİ 50 YILINI PLANLIYORUZ

Ankara’nın iptalk edilen 1/50000’lik planıyla ilgili de bakanlıkla koordineli çalıştıklarının altını çizen Şimşek “Gölbaşının gelecek 50 yılını planlıyoruz. Bakanlıkla birlikte yürüttüğümüz bu çalışmada inşallah Gölbaşı’na güzel bir planlama yapacağız. Güzel şeyler oluyor. Gölbaşı’na yakışacak en güzel proje ve çalışmaları yapıyoruz.” diye konuştu. 

MOGAN GÖLÜ TEMİZLİĞİ

Mogan Gölü’nün temizlenmesi için gerekli olan ikinci ihaleyle ilgili de müjdeli haberler veren Başkan Şimşek “ Mogan Gölü’nde devam eden temizlik çalışmalarının devam etmesi için ilgili kurumlarla çeşitli yazışmalarımız oldu. Mogan Gölü’nün temizlenmesi için yapılacak olan ihale İlbank yetkisine verildi. İnşallah ihalenin tamamlanmasının ardından gölün geri kalan kısmı da tamamlanmış olacak.” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
163. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA