Advert
Yenimahalle
Giriş Tarihi : 28-09-2019 11:24

Yenimahalle’de tatlı telaş

Yenimahalle Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Yenimahalle sakinlerine cadde ve sokaklarda aşure ikram ediyor.

Yenimahalle’de tatlı telaş

Yenimahalle Belediyesi’nden aşure ikramı

Yenimahalle Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Yenimahalle sakinlerine cadde ve sokaklarda aşure ikram ediyor. Gazi Mahallesi’nde başlayan aşure etkinliği ile Batıkent, Ragıp Tüzün, Şentepe, Karşıyaka ve Susuz mahallelerinde de 29 Eylül Pazar akşamına kadar 15 bine yakın vatandaşa aşure dağıtılacak.

Aşure etkinliklerinde; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras ve Yaşar Neslihanoğlu vatandaşları yalnız bırakmadı.

Başkan Yaşar aşure dağıttı

Gazi Mahallesi’nde başlayan etkinlikte aşure almak için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar kendi elleriyle aşure dağıttı. Yenimahallelilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yaşar, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aşurenin birlik ve beraberliği temsil ettiğinin altını çizen Fethi Yaşar, "Muharrem Ayı'nda yaşanan acıların bir daha yaşanmamasını, bu kutsal ayın ülkemizin birlik ve beraberliğine aşure gibi tat vermesini diliyorum. Göreve geldiğim günden beri hiçbir vatandaşımızı diğerinden ayırt etmedim. Kimseyi ötekileştirmedim. Herkese eşit mesafede yaklaştım. Bana oy verdi, vermedi diye ayrım yapmadım. Benim sevdam Yenimahalle sevdası. Gücüm yettiğince Yenimahallelilere faydalı olabilmek için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
164. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA