Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 31-08-2019 20:55   Güncelleme : 02-09-2019 15:02

İYİ Parti’den Mogan’da anlamlı etkinlik

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Mogan Gölü Atatürk Sahil Parkı’nda vatandaşlara Türk bayrağı hediye etti.

İYİ Parti’den Mogan’da anlamlı etkinlik

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir araya gelen İYİ Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı, Mogan Gölü Atatürk Sahil Parkı’nda vatandaşlara Türk bayrağı hediye etti. Etkinliğe İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk’ün yanı sıra Gölbaşı Belediyesi İYİ Parti meclis üyeleri de katıldı.

Etkinlikte konuşan İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği organizasyonun ince bir düşünce olduğu vurgusunu yaptı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önceki sözlerinin bugünün Türkiyesi’nde bir reçete olduğunu ifade eden Öztürk şu şekilde konuştu:

“Bu kutlu zaferi bir güne sığdırmamız mümkün değil. Çanakkale’den sonra Türkiye’nin yeni ayağa kalktığı bir dönemde Sakarya Meydan Muharebesiyle Viyana önlerinden gelen çekilmenin 300 yıl sonrasında taarruza geçildiği dönem. Bunun meyvelerini de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da yüce Türk milleti feraha ulaştıran zaferle müjdelemişlerdir bizleri. Bizler de hem Anıtkabir’de hem de ilçelerimizin yaptığı etkinliklere katılım sağladık. Çankaya ilçemizin yaptığı yürüyüş, ardından 30 Ağustos şehitlerimiz için Altındağ ilçemizin Hamamönü’nde yaptığı lokma dağıtımı, ardından Ankara Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu 30 Ağustos parkının açılışı ve akşam saatlerinde de Gölbaşı ilçemizin yapmış olduğu Mogan Sahilinde zaferi taçlandıran Türk bayrağımızı vatandaşlarımıza armağan etmek, çok ince bir düşünce. Onların yüzündeki bu tebessüm geriye dönük mazinin bir yansımasıydı. Çünkü artık millet olarak hepimiz bir kurtuluş istiyoruz. Bunun da işareti Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk bayrağı etrafında kenetlenmektir. Başka bir yerde başka bir çare aramamak gerekiyor. Gazi’nin 100 yıl önce söyledikleri aslında bugün bizler için reçetedir. O yüzden o dönemin tüm kahramanlarını, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Fevzi Çakmak’ları, Kazım Karabekir’leri, Enver Paşa’ları rahmetle, şükranla anıyoruz. Zaferimiz kutlu olsun.”

Öztürk, İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı’nın ve ilçelerin çalışmalarıyla ilgili yakın zamanda bir kamuoyu bilgilendirmesi yapacaklarını da belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Gençlerimize beraber çıktığımız bu yolda da inşallah İYİ Parti ailesi olarak, Türk milletinin geleceği için de elimizden gelen tüm gayreti Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde göstereceğiz. İnşallah bu çalışmaları da önümüzdeki Eylül ayının sonlarında, Ankara İl Başkanlığı ve ilçelerinin ortak çalışmaları olarak kamuoyuyla paylaşacağız.”

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk ise 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, “Yüce Türk milletinin kayıtsız ve şartsız, her zaman düşünmeden kenetlendiği en büyük değerimiz, şerefimiz, ay-yıldızlı Türk bayrağımızı vatandaşlarımıza hediye ederek Büyük Taarruz başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne verdiğimiz tüm şehitlerimizin ancak bu şekilde bir kez daha hatırlatabileceğimiz bilinciyle böyle bir etkinliğe imza attık. İl Başkanımız Sayın Yetkin Öztürk’e de ayrıca teşekkür ediyoruz, bizlerle birlikte vatandaşlarımızın yüzünde tebessüm oluşturduğu için..”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
148. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA