Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 29-08-2019 11:23

Eski Türk Sporları Mamak’ta canlanacak

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Altıağaç Mahallesi’nde Şehit Asteğmen Hamza Sülün Kışlası'nın da bulunduğu 72 dönüm alan üzerinde hayata geçirilecek Türk Tarihi Açık Hava Müzesi ve Etnospor Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Eski Türk Sporları Mamak’ta canlanacak

Eski Türk Sporları Mamak’ta canlanacak

 

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Altıağaç Mahallesi’nde Şehit Asteğmen Hamza Sülün Kışlası'nın da bulunduğu 72 dönüm alan üzerinde hayata geçirilecek Türk Tarihi Açık Hava Müzesi ve Etnospor Alanı’nda incelemelerde bulundu. Projenin Mamak’ın cazibe merkezlerinden biri olacağını ve Mamak’ın kültür, spor ve turizmine katkı sağlayacağını kaydeden Köse, “İlçemize değer katan projeleri vatandaşımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Mamak için önemli bir kazanım

Türk Tarihi’nin yaşatılması, geliştirilmesi ve eski Türk sporlarının yeniden canlandırılması adına Tarihi Açık Hava Müzesi ve Etnospor Alanı’nın önemli bir kazanım olacağını ifade eden Başkan Köse, “Projelerimize ilişkin adımlarımızı atmaya başladık. Proje tamamladığında hem yaşayan bir tarih alanı oluşturmuş hem de geçmişte yapılan spor dallarını tekrar canlandırmış olacağız” dedi. Proje tamamlandığında Ata sporlarımızın ve kültürümüzün gelecek nesillere aktarılmasının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin Mamak’ı ziyaret etmesi hedefleniyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
164. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA