Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-08-2019 11:42

GÖLBAŞI'NDA KÖPEKLER YARIŞACAK..

Yerli ve yabancı ırklara mensup köpekler Gölbaşı’nda Mogan Gölü kıyısında düzenlenen organizasyonda yarışacaklar.

GÖLBAŞI'NDA KÖPEKLER YARIŞACAK..

GÖLBAŞI'NDA KÖPEKLER YARIŞACAK...

Yerli ve yabancı ırklara mensup köpekler Gölbaşı’nda Mogan Gölü kıyısında düzenlenen organizasyonda yarışacaklar.

 

Gölbaşı Belediyesi’nin de katkılarıyla Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından düzenlenen “Ankara Ulusal Irk Standartları Yarışması’nın (CAC) beşincisi 25 Ağustos 2019 Pazar günü Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’nda yapılacak olan yarışma ile gerçekleştirilecek.
150 Köpek Yarışacak. Ülkemizin farklı illerinde düzenlenen Irk Standartları’ yarışmalarının bir ayağı olan “V. Ankara Ulusal Irk Standartları” yarışması, yerli ve yabancı ırklardan yaklaşık 150 köpeğin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Jüri Ukrayna ve Türkiye’den
Ülkemize ait yerli ırkların Türkiye/Türk Milleti adına uluslararası platformda kaydedilmesini, tüm köpek ırklarının FCI (Dünya Köpekbilimi Federasyonu) üyesi tüm ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de üretilip bakılmalarını sağlayan ve soy kütüğünü tutmak amacı ile farklı illerde çeşitli etkinlik ve yarışmalar düzenleyen Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından, Gölbaşı Belediyesi’nin de desteğiyle organize edilen ‘V.Ankara Ulusal Irk Standartları Yarışması’na katılan köpekleri; Ukrayna Federasyonu’ndan Sergei Slukin,Türkiye’den Agnieszka Onuk, Cevdet Duru, Tarkan Özvardar, Ceylan Onan, Bülent Mutlu, Erdoğan Köroğlu ve Ceyhun Duru değerlendirecek.

Hayvanseverler Gölbaşı’nda Olacak
25 Ağustos Pazar günü 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacak olan yarışmaya yurt içi ve yurt dışından çok sayıda hayvansever ile birlikte Gölbaşılı vatandaşların ve hayvanseverlerin de ilgi göstermesi bekleniyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
164. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA