Advert
Spor
Giriş Tarihi : 23-08-2019 18:41

Milli takımın aday kadrosu Gölbaşı'nda belirlenecek

Milli takımın aday kadrosu Gölbaşı'nda belirlenecek

Milli takımın aday kadrosu Gölbaşı'nda belirlenecek

Milli takımın aday kadrosu Gölbaşı'nda belirlenecek

Dünya Hava Sporları Federasyonu (FAI) takvimde yer alan CAT-2 onaylı “İsmail Sarıoğlu Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası ve Anadolu Kupası” 24-25 Ağustos tarihlerinde Ankara, Gölbaşı, Gölbek Köyü Mevkii’nde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelecek modelcileri buluşturacak.

Amatör-Sportif havacılık faaliyetlerinin Türkiye’deki öncüsü, 1929 yılından itibaren Türkiye'nin Havacılık Federasyonu yükümlülüğünü taşıyan ve FAI (Dünya Hava Sporları Federasyonu) tarafından NAC (Milli Hava Sporları Yetkilisi) olarak kabul edilen Türk Hava Kurumu, Gölbaşı Belediye Başkanlığı ve Yenimahalle Havacılık Kulübünün destekleriyle 24-25 Ağustos tarihlerinde “İsmail Sarıoğlu Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası ve Anadolu Kupası” düzenliyor.

Şampiyonada F1A Planörler (A2-Leylek), F1B Lastik Motorlu Modeller, F1H Tipi Planörler (A-1, Kırlangıç, Flamingo), F1C Tipi Planörler (Piston Motorlu), P-30 Tipi Modeller (Lastik Motorlu) yarışacak. Şampiyonaya 100’e yakın modelcinin katılması bekleniyor.

Amacı, Türkiye’deki modelcilerin dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma, dayanışma ve rekabet duygularını geliştirmek, Türk Model Uçak Milli Takımı aday kadrosunu belirlemek ve uluslararası yarışmalara hazırlamak olan şampiyonada yarışmacılar modellerini kıyasıya yarıştıracak.

24 Ağustos Cumartesi günü resmi yarışların başlayacağı şampiyonada 25 Ağustos Pazar günü saat 17.00’de kupa ve madalya töreni yapılacak. Tören sonrasında THK Pilotları tarafından hava gösterileri gerçekleştirilecek.

Yer: Ankara/Gölbaşı Gölbek Köyü Mevkii
Tarih: 25 Ağustos 2019 Pazar
Saat:  08:00-17:00

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
164. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA