Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 31-07-2019 11:41   Güncelleme : 31-07-2019 11:41

Ankara Ticaret Odası (ATO) Gölbaşı Temsilciliği açıldı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Gölbaşı Temsilciliği açıldı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Gölbaşı Temsilciliği açıldı

Gölbaşı Belediyesi merkez binada hizmet verecek olan ATO Gölbaşı Temsilciliği törenle açıldı.

Törene, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ATO Başkanı Gürsel Baran, ATO yönetim kurulu üyeleri, Gölbaşı Belediyesi meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve birim müdürleri, mahalle muhtarları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanan program daha sonra protokol konuşmaları ile devam etti.

Törende bir konuşma yapan ATO Başkanı Gürsel Baran, Temsilciliğin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

ATO’nun görevinin üyelerinin önünü açmak olduğunu vurgulayan Baran “Ankara Ticaret Odası E-devlet kapısında ki tek oda evraklarımızın bir kısmını oda sicil belgesi, faaliyet belgesi ve ihale durum belgesini internetin olduğu her yerde üyelerimizin tamamına veren bir odayız. 2018 rakamları ile yaklaşık kırk bin evrakı odaya gelmeden üyelerimiz aldı. Biz e-devlet üzerinde vereceğimiz evrakları arttırmak için çalışma içerisindeyiz. Eğitim çalışmalarımız var. İki günde olan işyeri açılışını 30 dakikaya indirdik ve çok daha az bir maliyetle gerçekleşmeye başladı. Devletimizin birçok desteği var. İŞKUR VE KOSGEB ile anlaşarak bilgilendirme merkezleri açtık. Üyelerimize yönelik kişisel gelişimleri ve Dış Ticaret eğitimleri hakkında da faaliyetlerimiz var. Web sayfamızı yeniledik” dedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran açıklamalarına şöyle devam etti; “Son yıllarda hiç olmadığı kadar oturmuş bir düzen ve anlaşabilen bir yapının bir araya geldiğini bunun Ankara için çok önemli bir şans olduğunu düşünüyorum. Ankara Ticaret Odası bu işin göbeğindedir. Ankara kent konseyi kuruldu başkan yardımcımız bu işin başına geçti. Şuanda büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyemizin tamamı ile sayın valimiz Ankara’nın gelişmesi adına yüreğini ortaya koyuyor. Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Üniversitelerimiz, organize sanayi bölgelerimiz ile bir bütün olarak Ankara gerçekten üzeri örtülmüş bir hazine bu örtünün kaldırılması ile ilgili bir gayretimiz var”

Gölbaşının potansiyeline de değinen ATO Başkanı Gürsel Baran, Gölbaşı’nın Ankara için çok önemli bir ilçe olduğunu söyledi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Gölbaşı Temsilciliği açılmasının çalışmalarının 9 yıl öncesine dayandığını vurgulayan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Çok mücadele ettik. Sizlerinde katkıları ile 9 yıl sonra Gölbaşı’nda Ankara Ticaret Odasının Şubesini açtık. Gölbaşı, turizm, öğrenci kenti, tarım ve hayvancılık kenti ve en önemlisi Gölbaşı ticarete açık bir ilçedir. Ayıca Gölbaşı Türkiye’nin stratejik ilçesidir. ATO temsilciliği Gölbaşı’nda ticaretle uğraşan vatandaşlarımıza hem zaman hem de maddi acıdan büyük bir katkı verecektir. Bin 400 ATO üyemiz var çevre ilçelerle birlikte Gölbaşı Şubesi çok büyük bir hizmet verecektir” dedi.

Konuşmaların ardında Ankara Ticaret Odası (ATO) Gölbaşı Temsilciliğinin açılışı dualarla yapıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA